• Capital’in fiat çapalarına uçuşu piyasayı sarsar ve XRP’yi yukarı yönlü bir reaksiyona sokar.
  • Bitcoin aşağı doğru hareket eder ve yeni bir pazar payı dağıtımının yolunu gösterir.
  • Dünkü satışlar orta vadeli görünümü vurdu ve boğaların gecikmesini önlemek için harekete geçme talebinin yaza kadar yükseldi.

Ripple, dün düştükten ve ABD Doları Tether tarafından sunulan fiat piyasası çapasına sermaye uçuşundan sonra kripto piyasası podyumundaki son yeri USDT’ye kaybediyor .

Pozisyondaki değişiklik, XRP’den yapılan bir sermaye uçuşundan değil, tüm kripto dünyasındaki satışlardan USDT’ye önemli miktarda sermaye akışından kaynaklanıyor.

Paradoksal olarak, Ripple günün başında çok olumlu işaretler gösteriyor . Hakimiyet şemasına göre, piyasa kapitalizasyonu yarışında güçlü bir yükseliş ayağı başlatmak üzere olabilir.

Şu anda, Ripple’ın 8.8 milyar dolarlık piyasa değeri, genel kripto piyasa değerinin% 3.54’ünü veriyor, bu da bugün% 3.61 seviyesine ve önümüzdeki birkaç gün içinde% 3.95 seviyesine yükselebilir. 

200 günlük basit hareketli ortalama% 4,38 üstünlük seviyesindedir ve kısa ve orta vadede hedef bu olacaktır.

USDT’nin piyasadaki Ripple’a göre avantajı 200 milyon doların biraz üzerinde, bu yüzden Ripple muhtemelen Top 3’teki yerini hızla kazanacak.

Kripto tahtası boyunca öğleden sonraki satışların önemli bir teknik sonucu yoktu, ancak Bitcoin’in 10000 dolarlık direnç seviyesinde başarısız olduktan sonra taze para için düşmesi gerektiğini doğruladı .

Bitcoin hakimiyet grafiği, Bitcoin’in zayıflığının kısa vadede devam edeceğini göstermektedir. 67. pazar payı seviyesindeki destek birincil hedeftir, ancak bu seviyenin kaybedilmesi orta vadeli hedefi% 60 hakimiyet bölgesine kaydırır. 

Bu hareketin etkisi, işlem düşüş eğilimli bir bacağa yol açsa da, yatırım portföylerinin fiat para birimi değerlemelerini cezalandıracak olsa da, kripto segmenti için çok boğa olacaktır.

Piyasa hissi dünkü düşüşlerden çöktü ve altern.me tarafından hazırlanan göstergenin “nötr” alanında sadece birkaç saat sonra “korku” bölgesine geri dönüyor.

ETH / BTC Günlük Grafiği

ETH / BTC çifti şu anda 0.022 19 fiyat seviyesinde işlem görüyor ve dört günlük denemeden sonra bir kez daha 0.0222’de fiyat sıkışıklığı direnç seviyesinden çıkmaya çalışıyor.

Mevcut fiyatın üstünde, ilk direnç seviyesi 0.0222’de , ikincisi 0.0226’da ve üçüncüsü 0.0236’da.

Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 0.0216’da , ikincisi 0.0206’da ve üçüncüsü 0.0188’de .

Günlük grafikteki MACD aşırı satım bölgesini geçmeye devam ediyor, ancak önümüzdeki saatlerde önemli bir artış sağlamak için henüz yeterince dik değil. 

Kısa vadeli DMI, ETH / BTC çifti için yukarı yönlü momentum eksikliğini doğrulamaktadır. Ayılar hala kontrol altında, ancak küçük bir avantajla, her an kaybedebilirler ve Bitcoin üzerinde Ethereum’a fayda sağlayan bir boğa sinyali verebilirler. 

BTC / USD Günlük Grafik

BTC / USD çifti şu anda 9054 $ seviyesinde işlem görüyor  ve dünkü düşüşlere tepki olarak olumlu pazar trendini izliyor. 100 günlük basit hareketli ortalama, yanal profilini kaybettiği ve düşüş gösterdiği için hareketli ortalamalar negatiftir. 

Sadece önümüzdeki birkaç saat içinde BTC / USD’den yükseliş eğilimi, önde gelen hareketli ortalamaların 7500 $ seviyesine doğru ilerlemesini engelleyebilir .

Mevcut fiyatın üstünde, ilk direnç seviyesi 9100 dolar , ikincisi 9650 dolar ve üçüncüsü 10.000 dolar.

Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 8800 $ , ikincisi 8400 $ ve üçüncüsü 8200 $ ‘dır.

Günlük grafikteki MACD düşüş profilini arttırıyor ve gelecekte daha fazla düşüş öngörüyor. Hâkimiyet tablolarının durumu göz önüne alındığında, kısa vadede Bitcoin’in düşmesini bekleyebiliriz, ancak Altcoinlerin BTC’den hafifçe yükselmesi veya daha az düşmesi beklenebilir.

Günlük grafikteki DMI, BTC / USD paritesine öncülük eden boğaları gösteriyor, ancak ayılar önümüzdeki oturumlarda ele geçirmekle tehdit ediyor.

ETH / USD Günlük Grafik

ETH / USD çifti şu anda 201 $  fiyat seviyesinde işlem görüyor ve Buterin’in yaratığı için kritik bir psikolojik seviyeyi yeniden kazandı. Ayrıca, Ethereum durumunda, 200 günlük basit hareketli ortalamanın yükseliş profilini kaybettiğini ve hızlı bir şekilde düşüş eğilimine dönüştüğünü görüyoruz. 

Mevcut fiyatın üstünde, ilk direnç seviyesi 208 $ , ikincisi 215 $ ve üçüncüsü 225 $ ‘dır.

Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 200 $ , ikincisi 195 $ ve üçüncüsü 190 $ ‘dır.

Günlük grafikteki MACD, her üç piyasa yönünde de hızlı bir şekilde hareket edebilen çift bir konumdadır: yukarı, aşağı veya yanlara. Yani tüccarın ruh haline bağlı olarak toplam belirsizlik veya tam olasılıklar.

Günlük grafikteki DMI, boğalara karşı küçük bir avantaj sağlayan ayıları gösterir. Satın alma tarafı, ADX hattının üzerinde hareket etmenin lehine sahiptir ve güçlü alımlar varsa, durumu hızlı bir şekilde döndürebilirler.

XRP / USD Günlük Grafik

XRP / USD çifti bir sonraki seansta şaşırtıcı bir şekilde yükselebilir ve yükselebilir. Ripple aylardır aşağı yönlü bir aşamadadır ve Ripple Ltd projesine duyulan güven derecesi en düşük seviyededir. 

Ana hareketli ortalamalar hala aşağı doğru eğimlidir ve 0.185 $ seviyesine işaret etmektedir .

Mevcut fiyatın üstünde, ilk direnç seviyesi 0.20 $ , ikincisi 0.24 $ ve üçüncüsü 0.245 $ ‘dır .

Mevcut fiyatın altında, ilk destek seviyesi 0.19 $ , ikincisi 0.18 $ ve üçüncüsü 0.16 $ ‘dır .

Günlük grafikteki MACD, göstergenin nötr seviyesi tarafından desteklenen ve hızlı bir şekilde yukarı geri sıçrayabilen tamamen düz bir profile sahip olmaya devam ediyor.

Günlük grafikteki DMI, çifti kontrol eden ayıları boğalara göre önemli bir avantaj ile göstermektedir. Alım tarafı kısa vadede iyimser değil ve bir gün daha aşağı doğru hareket ediyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here