Merkezi olmayan bir tahmin platformu olan Augur, 2 yıldan fazla bir süredir geliştirilmesinden sonra başarıyla başlatıldı.

CCN’nin bildirdiği gibi, Augur müvekkillerini başlattı ve 9 Temmuz’da 11:01 PST’de jeton geçişi başlattı. Jeton göçü, mevcut ERC-20 akıllı sözleşmesini dondurmayı ve yeni bir hesaba geçmeyi içeriyordu. Taşıma birkaç saat sürdü ve yeni sözleşme artık ekip tarafından duraklatılamayacak.

Göçten önceki Augur’un belirtecini (REP) yapmış olan kullanıcı, yeni sözleşmelerde kendi belirteçleri otomatik olarak talep edebilir. Borsaların sözleşme adresini güncellemesi talep edildi ve Binance sözleşmeyi imzalamaya başladıklarını doğruladı.

Augur, kullanıcıların cumhurbaşkanlığı seçimlerinden futbol maçlarına kadar her türlü etkinlik için pazar oluşturabilecekleri tahmin pazarları için bir platformdur. Oluşturulduktan sonra, insanlar tercih ettikleri seçimlerden herhangi birini satın alabilirler ve sonuç bittiğinde, esnaf otomatik olarak blok zincirine yerleşir. Augur, REP sahiplerini gerçek dünya verileriyle ilgili bir yanlış bilgi bulunmadığından emin olmak için teşvik ediyor.

CCN’ye yapılan özel bir açıklamada, Tahmin Vakfı’ndaki operasyon müdürü Tom Kysar şunları söyledi:

“Yeni kullanıcılar yeni başlatılan Augur web sitesini ( augur.net ), özellikle de“ Başlarken ”kılavuzunu incelemelidir. Daha fazla deney için, Augur Discord’a veya Reddit’e katılmak, diğer Augur topluluk üyelerinden etkileşimde bulunabilecekleri ve öğrenebilecekleri için mükemmel bir seçim. ”

Bir topluluk üyesi, kullanıcıların mevcut pazarları müşteriyi indirmeden görmesine olanak tanıyan Prediction.Global adlı bir web sitesini daha önce yayınladı. Şu an itibariyle FIFA ile ilgili pazarlar en popüler pazarlar gibi görünüyor.

Augur, sadece bir bahis platformundan daha fazlası olmayı hedefliyor. Tahmin pazarları, kitle kaynaklı yararlı bilgilere dayanan kararlar almak için yararlı bir araç olabilir. Bu ilke, yönetişim, kurumsal karar alma ve yatırımlar için kullanılabilir. Tüm sürecin kolayca erişilebilir ve verimli hale getirilmesi için blockchain teknolojisinin kullanılması, bunu ana kabul benimsenmesi için bir adım daha ileriye götürecektir.

Tom Kysar, Augur’un son birkaç yıldır bu karmaşık projeyi geliştirme konusundaki deneyimini ve ekibin yeni projeler ve geliştiriciler için tavsiyesini sorduğunda şunları söyledi:

“Merkezi olmayan uygulamalara katkıda bulunmak ve katkıda bulunmak isteyen yeni geliştiriciler için bir numaralı tavsiyem: güvenliği önceliklendirmek ve acele etmemek. En iyi uygulamaları öğrenmek, uygulamak için zaman ayırın ve üretim akıllı sözleşmelerle gerçek deneyime sahip mühendis / güvenlik denetçileriyle çalışın. Bu şeyleri ciddiye alan insanlarla çevirin. Bir dApp yazmak bir web uygulaması yazmak gibi değildir. Dikkatli olun ve eksiksiz olun. ”

Bir tweet’de, Augur’un kurucu ortağı Joey Krug, çekirdek geliştirici ekibinin önümüzdeki birkaç gün içinde ortaya çıkan herhangi bir hatayı düzeltmek için çalışacağına dair güvence verdi.

Augur, 2015 yılında 5.5 milyon dolar topladı ve kripto ekosistemindeki en eski ICO’lardan biriydi. Projenin doğası göz önüne alındığında, düzenleyici cephede herhangi bir gelişme görmek çok ilginç olacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here