2018’de kripto para birimi değerlerini düşürmek ve ilk madeni para tekliflerinde (ICO’lar) hiçbir şey yok parası beyaz kağıt pazarının çöküşü, geçen yıl birçok insan için çok büyük önem taşıyordu.

Bununla birlikte, bu pazar dramalarının tümü, gelecekte blok zinciri pazarlarının sağlam bir canlanmasına zemin hazırlayacak olan teknoloji için yavaş ama kesin bir şekilde gerçek bir ilerleme kaydetti.

Geçen yıl boyunca, piyasa, ICO’larla ilgili birçok drama gerçekleştirdi. 2017’den itibaren tüm ICO’ların yaklaşık dörtte biri değerlerinin çoğunu kaybetti ve bir bütün olarak pazar neredeyse üçte iki oranında geriledi.

2018’in ilk yarısı daha iyi değildi. Her ay yaklaşık 1000 ICO vardı, ancak bunların yalnızca% 5’i 1 milyon dolardan fazla topladı – biri EOS ile yaklaşık 4 milyar dolar yükseltti.

Toplanan paranın büyük bir kısmı ICO’ların çok az bir kısmına gitmedi, aynı zamanda neredeyse tüm blockchain dünyasının her yönü daha da konsolide oldu ve merkeziyetçilikten bu yana, 2018’de merkezileşmeye karar vermeye cesaret edelim özünde.

Kamu blokaj konsolidasyonu
EY’nin ICO’ların ilerleme ve yatırım getirilerini inceleyen bir araştırmaya göre, baskın platform olan ve geliştiriciler arasında ve sosyal medyada en yüksek etkinliği gösteren ethereum, tüm ICO’ların ve fonların% 95’inden fazlasıyla daha baskın hale geldi kaldırdı.

Yılın ilk yarısında günlük işlem hacminin% 73’ü ilk 10 borsa tarafından alınmış borsalar için hızlı bir şekilde konsolide edilmiştir. Tüm yıl sayıları henüz güncellenmemiş olsa da, bu eğilim devam edecek gibi görünüyor.

En büyük borsalar, süreçlerini hızlıca olgunlaştırarak ve mevzuat uyumu konusundaki yaklaşımlarını kısmen konumlandırmakta. Müşterilerinizi tanıyın prosedürleri sıkılaştırılıyor ve büyük borsaların çoğu büyük finansal hizmetler kuruluşları (EY dahil) tarafından denetleniyor. Aynı borsalar, 2018’de 2017’den daha az büyük çapta hırsızlıkla birlikte güvenliklerini artırıyor.

Geçtiğimiz yıl kamu blokajı dünyasında bir diğer büyük eğilim, çoğunlukla fiat para birimleri bazında, her çeşit stabilcoin popülaritesinin artmasıydı. Stabilcoinler stabilite de dahil olmak üzere bazı avantajlar sunarken, kamu blokajları için kalan en önemli soruyu gündeme getiriyor: neden faydalılar?

Sabit bir parayla park etme pahasına, yatırımlar veya satın alımlar arasında oynaklıktan kaçınmanın bir yolu olarak fayda vardır, ancak bu kendi başına çok iyi bir yatırım değildir. Sermaye piyasalarının amacı, sermayeyi üretken kullanımlara ve en azından şu an için görünmeyen bir şeye tahsis etmektir. 2019’daki kamu blokajları için bu en önemli sorudur.

Özel bloklar teslim
Kamu borsaları piyasadaki tutuşlarını pekiştirirken, özel blokajlar işletmelere gerçek bir iş değeri sağlayarak işe başlıyor. EY’de , Microsoft’a yazılım lisanslama çözümümüz ve Maersk ve Guardtime ile denizcilik sigortası ortak girişimi de dahil olmak üzere bir dizi sistem üretim durumuna girdi .

İşletme alanına baktığımızda, 2018 yılında blockchain ile yapılan çalışmalardan üç önemli öğrenme var.

Öncelikle ve en önemlisi, blockchain’deki en büyük kural şöyle görünüyor: “Eğer kırılmadıysa, düzeltmeyin”. Şirketler, blockchain’in mükemmel bir uyum gibi göründüğü projeler üzerinde çalışırken, tekrar tekrar tekrar yaptılar. ileriye doğru ilerlemeyin, çünkü zaten sorunlarına bir çözüm buldular. Neredeyse her durumda blok zincirinin daha iyi olacağı gerçeğine rağmen, maliyet ve risk göz önüne alındığında, mevcut işlemlerin değiştirilmesinin haklı gösterilmesi zorunlu değildir.

İkincisi ve ilk öğrenmeyle çok yakından ilgili, gerçek problemleri çözmenin önceliğidir. Baş yenilikçilik görevlileri bazen kavramın blok zinciri kanıtlarını yapmaktan hoşlanırken, teknoloji bundan çok uzaktır. Her şey iş kolu yöneticileri için gerçek ROI ile üretim ve çözüm üretmeye odaklanıyor. Bir kişi, güvenle, bir çözümden bir YG’ye işaret edebilirse, hangi blok zinciri platformunun veya geleceğin geçeceği konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Ne olursa olsun, bu yatırımdan bir geri dönüş var.

Son olarak ve belki de en önemlisi, şirketlerin finans öncesi işlemlere öncelik verdikleri açıktır. Tedarik zincirinde ilerlerken ürünleri ve varlıkları takip etmek faydalı olsa da, çok basit bir yaklaşım olan “teslimatta ödeme” den, faktoring alacakları ve ticaret finansmanı gibi karmaşık hizmetlere kadar değer katan birçok finansal hizmet var.

Ancak çoğu durumda şirketler, döngüyü ödemeler ve finansal hizmetler ile kapatmadan önce operasyonel sistemlerine güven duymak isterler ki bu, 2019’un başında başlayacakları bir zorluktur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here