2013 yılında San Francisco merkezli cryptocurrency şirketi Ripple, XRP adındaki madalyonunu bırakmaya başladı. Bugün, XRP, sadece bitcoin ve eterin gerisinde kalan, piyasa kapitalizasyonu (bir varlığın toplam kripto pazarındaki payı) açısından en popüler üçüncü kripto para birimidir.

Ama New York Times’ın bir raporuna göre Ripple’ın bir sorunu var : İnsanlar XRP’yi ticarete alırken , onu kullanmayacaklar .

XRP  spekülatif yatırımlar olarak alıp satmanın dışında bir şey yapmak istiyoruz. Mahalle bakkalında tam olarak kriptoyu tam olarak kullanamayacağınız için, Ripple öncelikle insanların uluslararası para transferleri yapmak için XRP’lerini kullanmalarına odaklanıyor. Londra’daki arkadaşıma göndermek istediğim 2.000 ABD dolarım varsa, dolarlarımı XRP’ye dönüştürürüm, İngiltere’deki arkadaşıma gönderirim. Bunu daha sonra Euro’ya (veya istedikleri para birimine) dönüştürürüm. Ripple, bunun gerçekleşmesi için bankalar ve diğer finans kurumlarıyla zaten ortaklık kurdu .

İnsanları bir para birimi kullanmanın bir yolu? Çok fazla olduğundan emin olun. Ve Ripple, insanların ellerine vererek çok fazla XRP’ye sahip olmasını sağlıyor. Mart ayında, Ripple ABD okulları için sınıf malzemeleri satın almak için bir hayır kurumuna 29 milyon dolarlık XRP bağışladı . Mayıs ayında Ellen’a yapılan bir görünümde aktör / Ripple yatırımcısı Ashton Kutcher , Ripple adına The Ellen DeGeneres Wildlife Fund’a 4 milyon dolarlık XRP sundu .

Ripple, XRP’yi hayır kurumlarına bağışlamakla kalmıyor. Ayrıca XRP kullanan insanları ödüllendiriyor. Ekim 2017’de şirket, XRP’yi kullanan finansal kurumları ödüllendirmek için tasarlanan RippleNet Accelerator Programına XRP’ye 300 milyon dolar kazandırdı . Daha sonra, Mayıs ayında, Ripple , XRP odaklı başlangıçların geliştirilmesine fon sağlayan bir girişim olan Xpring’i yarattı .

XRP İLE FLUSH.

Ripple insanların nasıl XRP (ve ne kadar var) kullandığı konusunda büyük bir rol oynayabilir. Bitcoin işlemlerinin sayısı, dünyadaki bitcoin sayısını (daha fazla işlem = daha fazla madencilik = daha bitcoin) belirlerken, dünyadaki tüm XRP, basitçe 2013’te oluşturulmuştur . O zaman, Ripple, yüzde 80’i tutan 100 milyar XRP üretmiştir. kendisi için. Bu, şirketin XRP pazarını yapay olarak etkileyebildiği ve yapay olarak etkilediğine dair iddialara yol açmıştır , ancak aynı zamanda Ripple’in etrafa atmak için bol miktarda XRP’si olduğu anlamına da gelir .

Artık, Ripple’in birçok inisiyatifinin XRP’nin spekülatif bir yatırımdan sıklıkla kullanılan bir varlığa geçmesine gerçekten yardım edip etmeyeceği kesin olarak söylenemez. Ancak, Ripple’ın son zamanlarda karşılaştığı gibi – Birleşik Krallık’taki bir mahkemede eleştiri ve ABD’de bir sınıf davası da dahil olmak üzere – milyonlarca kişiye yardım etmek, şirketin başka hiçbir şey olmasa da kamu imajını geliştirmesine yardımcı olması gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here