Son birkaç ay, Bitcoin ve kripto-para piyasasının geri kalanı için nispeten istikrarlı olmuştur . Hem meraklılar hem de uzmanlar, piyasanın sakin ve düz bir dönemde neyin var olduğunu teorileştirdi ve birçoğu, sabit cüzdanların katkıda bulunan bir faktör olup olmadığını merak ediyor.

Bitinfocharts.com verilerine göre , Bitcoin cüzdanlarının yaklaşık% 10’u geçtiğimiz yıl için sabit kalmıştır. Hareketsiz bir cüzdanı, herhangi bir aktivitesi olmayan, gönderen veya almayan olarak tanımlarlar ve sitenin araçları, kullanıcıların bir zaman çerçevesi seçmesine izin verir. Geçtiğimiz yıl için, cüzdanlarda uykuda kalan bir uptick oldu.

Şu anda 15.8 milyon sabit Bitcoin cüzdanı var , geçen sene yaklaşık 2 kat fazla. Bu aktif olmayan adresler arasında 7. büyük Bitcoin cüzdanı var. Bu özel cüzdan 2011’den beri hareketsiz ve tüm bitcoinlerin% 0.46’sını elinde tutuyor. En üstte bulunan ilk beş cüzdan, 66 bin BTC’nin üzerinde, 79.952 BTC’ye sahip olan üst köpekle birlikte.

Böyle büyük muhasebecilerin yığınlarını satma eğilimi yoksa, onlar bir güvenlik ağı ve ileriye doğru kripto piyasalarında istikrar için güçlü bir destek sağlamaya hizmet edecektir.

Marketwatch.com , pazarın tanık olduğu son istikrardan bahseden bir cryptocurrency varlık yönetim şirketi olan Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano ile konuştu.

Pompliano, halkın Bitcoin’in değeri saklamak için iyi bir yol olduğu fikrine inanmaya başladığını düşünüyor. Pompliano , “Değer tezi deposunda bitcoin tutmak son zamanlarda popüler bir anlatı haline geldi” dedi.

Pompliano ayrıca Bitcoin’in etrafındaki hype’ın öldüğünü ve insanların dijital varlıklarından ve akıllarında başka bir şeyden uzaklaşmasına neden olabileceğini söylüyor.

“Daha az medya aldatmacası, daha az insan devamlı olarak onların holdinglerini düşünüyor. Portföyleri hakkında daha az düşünmek daha az faaliyete yol açar. Bu psikoloji argümanı, ”diyor dijital varlık uzmanı.

Bazı gizemler Bitcoin balinalarının kimliklerini çevreleyebilir , ancak faaliyetleri herkes tarafından görülebilir. Bu uyuyan adresler hayata geldiğinde, kesinlikle kripto dünyası çalıyor olacak. Ancak bu son birkaç ay içinde, Bitcoin 2016’dan beri en istikrarlı döneminde kalmıştır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here