Bankanın oyun planı, Dünya Ekonomik Forumu tarafından geniş çapta gözden kaçan bir raporda açıkça gizlendi.

Deutsche Bank, varlık sınıfına yatırım yapan fonları hedge etmek için yüksek dokunuşlu hizmetler sunma arzusuyla, kripto para birimi gözetimini araştıran büyük finans kurumlarının artan saflarına katıldı.

Deutsche Bank Dijital Varlık Saklama prototipi , her yıl ev sahibi Dünya Ekonomik Forumu tarafından çok az fark edilen bir rapora göre, “kurumsal müşteriler ve dijital varlıkları için daha geniş kripto para birimi ekosistemine kesintisiz bağlantı sağlayan tam entegre bir saklama platformu” geliştirmeyi hedefliyor. İsviçre’nin Davos kentinde pis pisliklerin toplanması. 

Aralık 2020 raporunun 23. sayfasında gömülü bir pasajda, Almanya’nın en büyük bankası bir ticaret ve token ihraç platformu oluşturmayı, geleneksel bankacılık hizmetleriyle dijital varlıklar arasında köprü kurmayı ve dijital varlıklar ve fiat varlıklarını tek bir kolay yoldan yönetmeyi planladığını söylüyor. kullanım platformu.

Dünyanın en büyük saklama bankası Bank of New York Mellon ile bu haftanın başlarında partiye katılan büyük bankalar şimdi neredeyse günlük bazda kripto gözetimine girme planlarını duyuruyor. 

Para Birimi Denetleme Bürosu’ndan geçen yılki yorum mektupları sayesinde ABD bankalarına bazı düzenlemeler netliği sağlandı . Almanya’da firmalar, ülkenin düzenleyicisi BaFIN’den özel kripto saklama lisanslarını almak için sıraya giriyor. 

Dünyanın 21. en büyük bankası olan Deutsche, “sigorta sınıfı korumalı kurumsal düzeyde bir sıcak / soğuk depolama çözümü sunarak müşteriler için varlıkların güvenliğini ve erişilebilirliğini sağlamayı” hedeflediğini söyledi. Belirli bir kripto para birimi veya jetondan bahsedilmemiştir.

Dijital varlık saklama platformu aşamalı olarak başlatılacak. Sonunda müşterilere, birincil brokerler (hedge fonları için konsiyerjler gibi davranan), ihraççılar ve onaylanmış borsalarla bir ortaklık aracılığıyla dijital varlıkları satın alma ve satma yeteneği sağlayacaktır.

Banka ayrıca “vergilendirme, değerleme hizmetleri ve fon yönetimi, borç verme, stake etme ve oylama gibi katma değerli hizmetler sunacağını ve üçüncü taraf sağlayıcıların katılımına izin vermek için açık bankacılık platformu” sağlayacağını söylüyor. 

Banka, hizmetin varlık yöneticilerine, varlık yöneticilerine, aile ofislerine, şirketlere ve dijital fonlara yönelik olacağını söyledi. 

Bir iş modeli açısından, banka, daha sonra tokenleştirme ve ticaret için ücret talep ederek, saklama ücretlerini toplamaya başlayacağını söyledi.

Deutsche, bir pilot girişim için küresel müşteri ilgisini araştırırken, bir konsept kanıtını tamamladığını ve 2021’de minimum uygulanabilir bir ürünü hedeflediğini söyledi.

Cuma akşamı yorum yapmak için bankanın basın ofisine ulaşılamadı. Bir sözcü geçen hafta CoinDesk ile iletişime geçtiğinde dijital varlık saklama işi için potansiyel planlar hakkında yorum yapmayı reddetmişti.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here