• Daniel Larimer, Clarion adında yeni bir kripto para birimi yarattı.
  • Larimer, EOS projesinin arkasındaki teknoloji olan Block.one’un CTO’suydu.
  • Clarion, EOSIO akıllı sözleşmelerinin performansını artırmaya yardımcı olabilecek gelişmiş bir serileştirme kitaplığı oluşturmayı hedefliyor.

Daniel Larimer tarafından yapılan resmi bir duyuruya göre, geliştiriciler, Twitter veya Facebook gibi platformların yerini alacak merkezi olmayan bir iletişim platformu olan Clarion adlı yeni projesini tartışmak için CTO’ya katılabilirler.

Clarion, merkezileştirilmiş altyapıya bağımlılık yaratmadan mesajlarını duymak isteyen herkese mesajlarını yayınlamak için dünyadaki herkese araçlar sağlamayı amaçlamaktadır. Bunu, içeriğinizi dağıtmak için arkadaşlarınızın ve ailenizin kullanılmayan kaynaklarından yararlanacak, sansüre dirençli bir “arkadaş-arkadaş” ağı ile başaracaktır.

Clarion nedir ve ne zaman çalışmaya başlayacak?

Clarion OS hala erken tasarım aşamasındadır ve Daniel Larimer, ilk prototipi oluşturmak için bir geliştirici ekibi oluşturmayı hedeflemektedir. Projenin ana hedefi, Twitter, Facebook ve diğerlerini kopyalayabilen, ancak sansürsüz, merkezi olmayan bir ağ sağlamaktır. 

Clarion’u diğer eşler arası uygulamalardan ayıran mimari tasarım kararlarından biri, Web Assembly tarafından desteklenen aşamalı bir web uygulamasını kullanma seçimidir. Google, Amazon ve Apple tarafından yapılan son eylemler, uygulamalarımızı ve içeriğimizi dağıtmak için uygulama mağazalarına ve barındırma sağlayıcılarına güvenemeyeceğimizi gösterdi. Bu, bir cep telefonuna sansüre dayanıklı bir uygulama almanın tek geçerli yolunun Progresif Web Uygulamaları olduğu anlamına gelir.

Proje, açık kaynak kodlu olacağı için Twitter ve Github’da büyük ilgi gördü. Larimer’e yardım etmek için zaten birkaç geliştirici başvurdu.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here