Bitcoin’in bu hafta başlaması, Mart ayından beri oluşturduğu üçgen modelin dışında fiyat hareketine neden oldu. Geçtiğimiz hafta, Bitcoin için fiyat hareketleri düşük hacim hareketlerinden oluşuyordu ve bir boğa ya da düşüşün kırılma şansına eşit görünüyordu. Bu hafta, fiyat eylemi, birkaç temel noktanın üzerindeki fiyat işlem ticareti ile tamamen daha fazla yükseldi.

Bitcoin, Mart ayından beri oluşturduğu üçgen modelin üzerinde kırıldı. Modelden geri alım yapmak için buradan hızlı bir amortismana ihtiyaç olacaktır. Bitcoin, bir süre direniş noktası olarak hareket eden 50 EMA’nın üzerinde de işlem görüyor . Son üç gün fiyat hareketi bu noktada direnişle karşılaştı.

Bitcoin için RSI, 50 civarında işlem yaptıktan sonra hareketleri yukarı çekiyor. Bu durum, artan satın alma baskısını gösteriyor ve asıl soru, 6750 dolardan 6850 dolara kadar olan tarihi direniş seviyelerine çıkıp çıkamayacağıdır. Fiyat şu anda USD karşısında fiyatlandırma yapan borsalarda 6510 $ civarında işlem görüyor. USDT’ye karşı yapılan fiyat değişimleri USDT sabit borunun ABD doları karşısında değer kaybettikten sonra hafif bir primle işlem görüyor.

Bitcoin Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview.com
Saatlik grafik, fiyat hareketinin nihayet yukarıda kırılmasından önce üçgenin üst eğilim çizgisinin birkaç testini göstermektedir. Direnç noktalarında, ardışık testler, her testteki satıcıların sayısını düşürmeye hizmet eder ve fiyatın kırılacağı ihtimali artar.


Bitcoin Saat Çizelgesi – Kaynak: Tradingview.com

Bitcoin ticareti, bu hafta bir haftadan sonra, yükseliş eğilimi veya düşüş eğilimi gösterdiği bir haftadan sonra daha fazla yükseldi.
Bitcoin, Mart ayından beri oluşturduğu üçgen modelin üzerinde işlem yapıyor. Fiyat hareketi aynı zamanda 50 EMA’da direnişin üzerinde işlem görmektedir.
Bitcoin, dün çok sayıda testten sonra üçgen modelin üst trend çizgisini kırdı.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here