Coronavirüs, Bitcoin’deki mevcut fiyat artışını yönlendirmeye yardımcı olabilir mi? InvestorsHub.com CEO’su kesinlikle böyle düşünüyor.

Clem Chambers, virüs salgınının güvenli sığınak varlıklarını daha cazip hale getirdiği gerçeğini ortaya koyuyor. Onun için Bitcoin , taşınabilirliği ve dönüştürülebilirliği sayesinde altını koyar .

Virüs BTC’nin 2020 Kazanımlarının Arkasında mı?

Güvenli bir sığınak varlığı olarak Bitcoin kavramı giderek daha popüler hale geliyor. Ancak, kripto varlığı için daha köklü bir kullanım örneği kesinlikle spekülasyon.

Bu, küresel belirsiz dönemlerde satın alma baskısındaki ani artışların kesin nedenini belirlemeyi zorlaştırır. NewsBTC’nin daha önce bildirdiği gibi , sermaye korumanın kendisi değil, Bitcoin mitinglerini yönlendiren güvenli sığınak yatırımcılarının varlığı üzerine spekülasyon olduğuna inanan çok şey var.

Geçen yıl Coronavirüsün patlak vermesinden bu yana Bitcoin fiyatının yükseldiği inkar edilemez. Ancak, yaklaşan Bitcoin yarığı da dahil olmak üzere, son kazanımların arkasında olabilecek sayısız faktör var .

Bitcoin’in gerçekten güvenli bir sığınak olarak hizmet ettiğini düşünen bir kripto endüstrisi gözlemcisi Clem Chambers. Coronavirüs salgınının dijital para birimini her zamankinden daha cazip hale getirdiğine inanıyor. Kitco News’e konuşan InvestorsHub.com CEO’su, yıl başından bu yana BTC kazanımlarının çoğunun virüs olduğunu söyledi.

Bitcoin Altından Daha Güvenli Bir Liman mı?

Chambers, salgının insanların ani hareketine neden olduğunu ortaya koymaktadır. Altından sonsuz derecede daha taşınabilir ve dönüştürülebilir olan Bitcoin ile seyahat etmek çok daha kolay.

Kripto para birimi, ortalama bir kişinin bir pozisyonda alması veya bir pozisyondan çıkması için çok daha hızlıdır. Ani bir krizde, Chambers bu erişilebilirliğin onu altını tercih etmesine neden oluyor ve bu tercih piyasaya yansıtılıyor.

Dijital para birimini “tercih edilen uçuş varlığı” olarak adlandırmak, CEO’nun nedenleri:

“Havaalanından altın alamazsınız, ancak akıllı bir çubukta taşıyabildiğiniz kadar Bitcoin alabilirsiniz.”

Tabii ki, Chambers, Bitcoin’in altın üzerindeki avantajlarını ilk vurgulayan değil. Hem kıt, hem de varlık yaratmak için oldukça pahalı olan kripto para birimi, sarı metali fiziksel olmayan olarak koyar. Bu, yüksek değerli meblağların taşınmasını ve depolanmasını çok daha basit hale getirir.

Röportajın ilerleyen saatlerinde Chambers, NewsBTC tarafından kapsamlı bir şekilde rapor edilen Mayıs yarıya indirme etkinliğinin, yılın başından bu yana piyasada gördüğümüz yükseliş momentumunu yarattığını belirtiyor . Bununla birlikte, koronavirüs ile ilgili güvenli liman yatırımları olmasa da fiyatın önemli ölçüde daha düşük olacağını ekliyor.

Bitcoin ve birkaç diğer kripto para birimine sahip olduğunu doğruladıktan sonra, Chambers kendi altın tahsisi hakkında şunları söyledi:

“Altını seviyorum, ama Bitcoin 5x altın, bu yüzden altına ihtiyacım yok.”

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here