ABD merkezli kripto para birimi değişimi Dublin’de bir ofis kuruyor.
AB, şirket için en hızlı büyüyen pazardır.
ABD merkezli kripto para birimi değişimi Coinbase, Brexit ile ilgili acil durum planının bir parçası olarak Dublin’de bir ofis açma planlarını açıkladı.

Ticaret hacmine göre en büyük kripto borsalarından biri olan Coinbase, genel AB genişleme stratejisi içinde İrlanda’nın başkentinde yeni bir şube kuracak. Şirkete göre, EU 2017 ve 2018’de Coinbase için en hızlı büyüyen pazar oldu.

Dublin’e taşınarak Coinbase, AB’nin “pasaportunu” tutabileceğinden ve İngiltere bloğundan ayrıldıktan sonra bölgeye hizmet sağlayabileceğinden emin olmak istiyor. İken cryptocurrencies Avrupa ülkelerinin çoğunda düzenlenmediği, geleneksel mali lisans, şirketler Fiat para hizmetlerini genişletiyor izin verir

“İrlanda, Brexit sonrası bir senaryoda bize bir ev sunuyor. Gelecekte ağ geçidimiz olarak hizmet edebilir. . . Tüm olayları planlıyoruz, ”diye açıklıyor Financial Times ile yapılan röportajda, Coinbase’in Birleşik Krallık biriminin CEO’su Zeeshan Feroz açıkladı.

Şirket, İngiltere ve düşük vergi rejimi ve Google ve Facebook gibi devleri zaten çeken aktif teknoloji topluluğuna yakın konumu nedeniyle Dublin’i tercih etti.

Feroz’a göre Londra ofisi, Coinbase’in Avrupa genel merkezi olarak faaliyet göstermeye devam edecek ve pazarlama ve kurumsal satış gibi birçok temel işlevi yerine getirecektir. Dublin ofisi uygunluk, mühendislik ve müşteri desteğine odaklanacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here