Dünkü ani çöküşten bu yana Bitcoin fiyatları biraz toparlandı, ancak Coinbase’den alınan ölçümler balina birikimi nedeniyle 44 bin dolarlık bir dip olabileceğini gösteriyor.

Coinbase fiyatlarını belirten Tradingview’e göre, BTC Salı sabahı Asya işlem seansında tekrar 50.000 $ ‘a geri dönmeden önce yaklaşık 46.800 $’ a düştü.

Kraken gibi borsalarda bir dizi kaldıraçlı pozisyon tasfiye edildiğinden hareket birkaç saat içinde 9.000 doların üzerinde silindi .

Ani çöküşten sonra bir iyileşme oldu ancak BTC fiyatları hafta sonu tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 58.250 $ ‘dan hala% 14 düştü.

Coinbase Premium Etkisi

ABD borsası ve yakın zamanda ETH 2.0 hissesini başlatan dünyanın en büyük fiat onramplarından birinin , fiyatların başka yerlerden farklı olduğu yerlerde bir prime sahip olduğu biliniyor. Prim, Coinbase Pro USD fiyatı ile Tether’deki Binance fiyatı arasındaki boşluktur. Prim ne kadar yüksekse, Coinbase balinalarının yüksek fiyatına rağmen Bitcoin biriktirdiği anlamına gelir.

Zincir içi analitik sağlayıcısı CryptoQuant’a göre, Coinbase primi + 486 $ ‘a geri dönmeden önce 1.020 $’ a düştü.

Veri sağlayıcısının CEO’su Ki Young Ju, balinaların biriktiği yorumunu yaptı, bu da Coinbase piyasanın en büyük itici güçlerinden biri olduğu için fiyatların çok da düşmeyeceği anlamına geliyor.

“Pazarı kimin yönlendirdiğini unutma. Coinbase balinaları 44-48k aralığında BTC $ biriktiriyor. Daha fazla düzeltme yapılsa bile 44.000’in altına düşme olasılığı düşük. “

CryptoQuant verileri , Bitcoin’in Aralık ortasında 20.000 $ ‘ı ilk kez kırdığında primin + 77 $’ a yükseldiğini gösteriyor. BTC ilk kez 30 bin doları aştığında + 160 dolar kadar yüksekti ve varlık ilk 40 bin doları aştığında 174 dolara yükseldi.

Kurumsal Bitcoin Hodling

Araştırma, balinaların perakende tüccarlar piyasadayken (genellikle bir boğa koşusunun zirvelerine doğru olan) kar elde etme eğiliminde olduğunu ekledi. Ancak, son zamanlarda yüklenen kurumsal yatırımcıların sahip olduklarını ve varlığı bir enflasyon koruması olarak tutacaklarını da ekledi.

“Birçok ABD kurumu, Grayscale (GBTC) aracılığıyla Bitcoin satın alıyor ve hatta GBTC’yi premium yapıyor. Kullanıcılarımız genellikle bu göstergeyi yükseliş sinyali olarak kullanıyor. “

Grayscale çok az BTC sattı ve 22 Şubat’taki en son gönderisi, yönetim altındaki varlıkların hala 42 milyar $ ‘lık en yüksek seviyelerinde dolaştığını gösteriyor.

Bitcoin’in tekrar 50.000 $ ‘ın altına düşmesi için biraz daha düşmesi gerekebilir, ancak tüm göstergeler önceki piyasa düşüşlerinden çok daha düşük olacağı yönünde.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here