Taklimakan Ağı tarafından hazırlanan bir raporda , insanların çoğunun yalnızca fiyat yükseldikten sonra bitcoin alma eğiliminde olduğunu gösteriyor.

Kaynak: Taklimakan Ağı

Rapor Google’daki eğilimli aramalara baktı ve “bitcoin satın al” terimi, fiyatların yükselmeye başlamasından yalnızca bir kez çıktı – 2017’nin büyük pazar artışı sırasında olan bir şey. 5000 dolar üzerindeki son artış, ilgili aramada% 26’lık bir artışla aynı zamana denk geldi. iki günlük süre boyunca şartlar. Aramaların üçe katlandığı ilk 5 ülke Nijerya, Hollanda, Güney Afrika, Avusturya ve İsviçre idi.

Tabii ki, bu kadar sürpriz olmuyor, ancak yatırımcıların yalnızca FOMO ortaya çıktığında varma eğiliminde olduğu piyasa için bir endişe kaynağı. Uzun vadeli yatırımcılar blok zincirleme teknolojisi ve kriptoasetler hakkında derin inançlara sahiptir ve çok daha ucuz fiyatlarla bulunmakta ve dolar maliyet ortalaması gibi stratejiler kullanmaktadır.

Bir çok uzman bitcoin’in makul fiyatın çok altında olduğunu iddia etmesine rağmen , yeni yatırımcıların yalnızca yüksek olduğunda dalgalı bir pazara girme riski, uzun süredir “düşük alım, yüksek satış” ilkesine aykırıdır.

Altcoin arama hacimleri de keskin bir şekilde arttı ve 2017 yılının sonundaki rakamları geçti.

2017 Yılını Bekleyebilir miyiz?

Piyasaya yalnızca fiyat yükseldiğinde giren yatırımcıların düşüncesi, 2017 yılının sonlarında piyasanın yükselişini yansıtmaktadır; bu da, bir çok yatırımcının yerinin henüz ulaşılmamış bir fiyata alana girdiğini görmüştür.

Belki de çitin üstünde olan yatırımcıların kripto para birimlerinin tam olarak ne olduğu hakkında bir eğitim ve piyasanın oynaklığını test etmeyen yatırım stratejileridir.

PayPal direktörü Wences Casares’in dediği gibi , birçok kişinin sahip olduğu, bir boğanın koşunun köşede olduğu inancı doğru olsa bile , yatırımcılar asla % 1 inden fazla yatırım yapmamalarını tavsiye ediyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here