• Beş yıllık araştırma, geliştirme ve testlerden sonra, PBOC neredeyse dijital para birimini piyasaya sürüyor.
  • Dijital para biriminin dağılımı kurumlar ve bankalarla başlayacaktır.

Çin Halk Bankası’ndaki üst düzey yetkililer, ülkenin ulusal dijital para biriminin geliştirilmesi ve test edilmesinin sonuçlandığını doğruladı. Dijital para birimine DC / EP denir.

Bununla birlikte, PBOC Başkan Yardımcısı tarafından yapılan bir konuşma olan Fan Yifei, dijital renminbi için bazı deneysel alanların, çeşitli senaryolarda, ölçeklenebilirlikte ve dijital fonksiyonlarda uygun performansı garanti etmek için para biriminin daha fazla test edilmesi gerektiğini vurguladı. egemen para birimi.

PBOC, dijital para biriminin verilmesinden ve dağıtılmasından sorumlu organdır. Ancak, dijital para doğrudan müşterilere değil, çeşitli kurum ve bankalara verilecektir. RMB, nakit dolaşım ülkesinin yerini almayı amaçlamaktadır, ancak para arzını bozmak için kullanılmayacaktır.

RMB, 2014 yılından beri geliştirilmektedir. Beş yıllık geliştirme ve test sürecinin ardından, PBOC dijital para birimini kullanıma sunmaya neredeyse hazırdır. Merkez bankasının “lansmanı ve uygulamayı sürekli olarak teşvik etmesi” bekleniyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here