Çin’in en büyük perakendeci JD.com , 30 Ekim 2018 Salı günü , New Jersey Institute of Technology’de (NJIT) Ying Wu College of Computing ve Çin Akademisi’ndeki Yazılım Enstitüsü ile işbirliği yaparak başlattığını duyurdu . Science (ISCAS), yeni bir blockchain teknoloji araştırma laboratuvarı.

Pekin merkezli JD.com, Inc. (Çin: 京东; pinyin: Jīngdōng) “ithal deniz ürünlerinden ev eşyalarına ve lüks saatlerden yüz milyonlarca Çinli tüketiciye kadar her şeyi sattığını söylüyor . CEO Liu Qiangdong (Richard Liu olarak da bilinir ) şirketi Haziran / Temmuz 1998’de (perakende platformunun 2004 yılında internete girmesiyle) kurdu. “Bugün küçük bir elektronik eşya mağazası olarak.” Bugün, dünyanın en büyük üçüncü internet şirketi (Amazon ve Alfabetik’ten sonra) 2017 yılı cirosu 55.7 milyar dolardı.

Kurucunun vizyonu, daha az gelişmiş bölgeler de dahil olmak üzere Çin’in dört bir yanındaki tüketicilere, yüksek kaliteli ürünlere erişim sağlamaktı. Liu, işi başladığında Çin’in yeterli lojistik ve perakende altyapısına sahip olmaması nedeniyle, “kendi ağını yeryüzünden inşa etmeye karar verdi. yukarı “ve bu ağ şimdi” Çin nüfusunun% 99’unu kapsıyor. ”

Şu anda şirket, AI, robot, dron ve otonom araçlar gibi en son teknolojiler üzerinde çalışan binlerce mühendis ve bilim adamı da dahil olmak üzere 150.000’den fazla çalışana sahiptir.

Pekin’de dün açıklanan ortak laboratuvar “blok taşıtın daha geniş uygulamasını kısıtlayan en önemli darboğazlar olan ve teknolojinin yeni uygulamalarını araştıran verimlilik ve istikrar zorluklarını çözmeye odaklanacaktır.” Laboratuarın araştırma ilgi alanlarına ilişkin birkaç örnek, “temel konsensüs protokolleri, gizlilik koruması ve merkezi olmayan uygulamalarda güvenlik” dir. Laboratuar, JD Big Data ve Akıllı Tedarik Zinciri Başkanı Dr. Jian Pei, NJIT’deki Ying Wu Koleji’nde yardımcı doçent ve Dr. Zhenfeng Zhang, baş mühendisi Dr. ISCAS’da.

Dr. Pei dedi ki:

“JD.com, blockchain teknolojisinin kullanılmasında öncüdür ve kilit stratejik ve araştırma ortaklıkları aracılığıyla blockchain ekosisteminin büyümesine yatırım yaparak potansiyelini keşfetmeye kendini adamıştır. NJIT ve ISCAS ile olan ortaklığımız, bu üstün teknolojinin sürekli gelişimini ve birçok sektörde daha geniş dağıtımını sağlamak için ilgili güçlü yanlarımızı ve kaynaklarımızı kullanacaktır. 300 milyondan fazla müşteriyle JD.com, tedarik zincirindeki saydamlığı arttırmak ve Çinli tüketicilere ürün kalitesi ve güvenliği konusunda daha fazla gönül rahatlığı sağlamak için blockchain tarafından oynanan önemli rolü kabul ediyor. ”

NJIT başkanı Dr. Joel S. Bloom şunları söyledi:

“NJIT, dünyanın önde gelen e-ticaret şirketlerinden biriyle ve Çin’in önde gelen araştırma laboratuarlarından biri ile son teknoloji ürünü bloklar ve siber güvenlik teknolojilerini geliştirmek için çalışmaktan çok memnundur.Güçlü uluslararası ortaklarla çalışmak bu çabadaki başarının açık bir tarifidir. JD ve ISCAS ile çok çeşitli endüstriler için birçok farklı blockchain uygulaması geliştirmek için çalışmayı dört gözle bekliyoruz. ”

Son olarak, ISCAS’ın müdür yardımcısı Zhong Hua şöyle dedi: “Bu ortaklık sayesinde blockchain inovasyonunu getirecek ve blockchain teknolojisinin endüstriyel uygulamalarını destekleyeceğiz.”

Ağustos 2018 tarihinde 17 JD başlattı , “kurumsal müşteriler, ev sahibi oluşturmak ve daha şeffaf, güvenli ve kolay operasyon yönetimi için kendi blockchain uygulamalarını kullanmak yardımcı olacak yeni bir blockchain teknoloji platformu.” JD Blockchain Açık Platformu Bu platform, “altta yatan birden fazla teknolojiye dayanıyor ve müşterilerin akıllı ve kamuya açık kurumsal bulutlardaki akıllı sözleşmeleri kolaylıkla oluşturabilmelerini ve ayarlayabilmelerini sağlıyor.” Bu teknolojinin “şirketlerin malların hareketlerini izleme ve izleme, bağış bağışları, orijinallik sertifikası, mülk değerlendirmesi, işlem anlaşmaları, dijital telif hakları ve üretkenliği artırma gibi operasyonel prosedürleri düzenlemelerine yardımcı olabileceği” umuyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here