People’s Daily Online’ın (Çin Komünist Partisi’nin resmi gazetesi) girişim sermayesi kolu olan People Capital, Xunlei Limited ile yenilikçiliğe yönelik blockchain teknolojisini kullanmak ve Çin ekonomisini ve dünyayı büyük ölçüde güçlendirmek için bir anlaşma imzaladı . Şirketler arasındaki ittifak, bu yılın başlarında ABD’de People’s Daily Online tarafından düzenlenen Çin-ABD Girişimci ve Yatırım Zirvesi’nde imzalanan küresel ortaklık anlaşmasının bir parçası.

People’s Daily Online, Çin’in en büyük gazetesi The People’s Daily’nin çevrimiçi versiyonudur. Komünist Parti, bugünkü olaylara filtre uygulanmamış görüşlerini dağıtır.

“BitTorrent of China” olarak da bilinen blockchain altyapı sağlayıcısı Xunlei Limited, blockchain teknoloji endüstrisine dönmeden önce bir bulut bilişim şirketi olarak başladı. Şirket, Temmuz ayında ThunderChain Dosya Sistemi (TCFS) ve ThunderChain Açık Platformu (DSİ) adlı dağıtılmış bir dosya sistemini, DLT platformlarını destekleyen temel bir teknoloji olarak başlattı.

Ortaklık kapsamında People Capital ve Xunlei, çeşitli iş sektörlerinde blok zincirleme teknolojisine yönelik anlamlı kullanım durumlarını keşfetmek için kullanılacak bir blockchain laboratuarı inşa edecek. Laboratuvara ek olarak, ittifak, DLT girişimlerindeki yenilikleri paylaşmak, tanımlamak ve tanıtmak için çevrimdışı fintech etkinlikleri, çalıştaylar ve yarışmalar düzenlemek için bir hizmet platformunun oluşturulmasını görecektir.

Laboratuar, dağıtılmış defter teknolojisine odaklanan bir araştırma platformu olarak görev yapan People Capital’in Blockchain Araştırma Enstitüsü’nün konusu olacaktır. Duyuru üzerine konuşan Xunlei CEO’su Lei Chen, ortaklığın şirketin bloğu zincirle ilgili teknolojilerin ve ekosistemin bir bütün olarak araştırılmasına ve geliştirilmesine odaklandığını vurguladı. Ayrıca şirketin daha da geliştirileceğini ve bir ana ağda başlatılacağını söylediği şirketin ThunderChain’i hakkında yorum yaptı.

ThunderChain Açık Platformu, Xunlei’nin “saniyede 1 milyondan fazla işlem yapabildiği ve güçlü ölçeklenebilirlik ve istikrarla yerleştirildiği” iddia edilen merkezi olmayan bir dosya depolama sistemidir.

CCN , geçtiğimiz ay Blockpass Identity Lab adlı dünyanın ilk blockchain kimlik laboratuvarının lansmanını yayınladı. Hong Kong merkezli blockchain tabanlı kimlik şirketi Blockpass IDN ve Edinburgh Napier Üniversitesi arasında 600.000 sterlinlik bir işbirliğinin parçası olarak kurulan araştırma tesisi, kişisel verilerin korunmasına yönelik dağıtılmış defter teknolojisini uygulayacaktır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here