ABD’ye karşı uzun süren ticaret savaşının ortasında bugün olduğu gibi Çin ekonomisinin durumudur. Tüm zorluklara rağmen, Başkan Xi Jinping yönetimindeki komünist rejim, blockchain gibi teknolojileri kullanarak Çin’i dünyanın en büyük ekonomisi yapmak için sıralamada bir adım atmaya kararlı.

Daha da ilginç olanı, Çin’in hakimiyet konusunda cehennemde olduğu sadece mevcut küresel finansal düzen değil, ülke blockchain ve merkezi olmayan dijital ekonomi konusunda da çizelgeleri yönetmek istiyor.

Tabii ki, hükümet hala Bitcoin’i ve diğer merkezi olmayan kripto para birimlerini kucaklamak fikrinden hala rahat değil, ancak bu Çin’i kripto para birimi alanındaki en etkili güçlerden biri olarak bırakmayı durdurmadı.

Örneğin, Bitcoin ağındaki karma gücün yaklaşık dörtte üçünün Çin tarafından yönetilen maden havuzları tarafından kontrol edildiğini ele alalım .

2020 Dönüm Noktası Olabilir

ABD’ye karşı yapılan ticaret savaşı ve devam eden diğer birkaç sorun, son birkaç ay içinde Çin ekonomisini büyük ölçüde yavaşlatmak için birleşti. Örneğin, CNBC’ye göre, temelde ticaret savaşından başka bir kayıp olan ülkenin ihracat yavaşlamasının etkisi, ülkenin GSYİH’sini 2019’da% 1,3’e düşürdü .

Bununla birlikte, Çin hükümeti ülkenin bir zamanlar görkemli büyüme oranını canlandırmak için yenilikçi teknoloji ve altyapı kullanmaya ittiğinden, ülkenin durumu 2020’de daha iyi bir duruma gelebilir.

Örneğin, düzinelerce yeni üstünlük inşa etmeye yönelik iddialı proje, Çin’in şu anda% 6’nın biraz üzerinde olan büyüme oranını hızlandırmada uzun bir yol kat edebilir. Bu, 1992’den beri ülke için en düşük oran.

Yeni düzinelerin yaklaşık iki düzenin New York’lardan daha büyük nüfuslara ev sahipliği yapacağı düşünüldüğünde, yeni bir kırsaldan kente göç dalgasını tetiklemeleri bekleniyor. Halihazırda oldukça kapsamlı bir endüstriyel ekosistem mevcutken, karışıma daha ucuz emeğin aşılanması Çin’e yaşlanan nüfustan kaynaklanan olumsuz etkiyi hafifletmek için yeterli ivme kazandırabilir.

Tabii ki, bu mega altyapı projelerinin önümüzdeki yıl komünist rejim için istenen ekonomik çıktıyı nasıl sağlayacağına dair birçok örnekten sadece biri. Bu arada, teknolojik cephede de işler ısınıyor.

Blockchain, Kripto Para Madenciliği Çin’e Daha Fazla Büyüme Fırsatı Eklemek İçin

BeInCrypto’nun daha önce bildirdiği gibi, Çin’de devam eden blockchain devrimi , egemen sınıfı Batılı teknoloji şirketlerini , özellikle de Amerikan kökenli şirketleri kesmek için güçlendiriyor .

Bunun uzun vadede nasıl oynandığı görülmeye devam ediyor, ancak Çin’in blockchain ve onun sürgünlerinin (kripto para birimleri dahil) stratejik potansiyelini uzun zamandır tespit eden tek büyük ekonomi olduğunu inkar etmek mümkün değil.

Bitcoin ticaretinde uzun süredir devam eden yasağa rağmen, Bitcoin madenciliği söz konusu olduğunda Çin dünyadaki tek süper güç. Çinli madencilerin Bitcoin ağı üzerindeki etkisi , elektrik fiyatının nispeten daha ucuz olduğu Sichuan eyaletine akan giderek daha fazla kripto para madenciliği şirketi ile daha da artabilir . Tabii ki, hükümetin zımni onayı olmadan bu olmazdı.

Blockchain ve dijital para biriminin yanı sıra 5G, hükümetin uzun vadede yüksek bir yatırım getirisi bekleyen ağır yatırımlar yaptığı başka bir alandır.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here