Çin, gelecekteki pandemilerin ortasında tıbbi kurumlar arasında veri paylaşımını teşvik etmek için blockchain teknolojisinin kullanımını araştırıyor.

Çinli yetkililer salgın hazırlıklarını güçlendirmeye çalışıyor ve blok zincirini yanıtın kilit bir bileşeni olarak tanımladılar. 

Ulusal Sağlık Komisyonu Çin Genelgesi,  gelecek pandemilerin ortasında bilgi teknolojisi desteğini nasıl artıracağına ilişkin planını 30 Haziran’da yayınladı . Stratejinin bir bileşeni, tıbbi kurumlar arasında veri paylaşımını artırmak için blockchain teknolojisinin kullanılmasıdır.

Veri paylaşımı önemlidir 

Komisyon, yerel sağlık departmanlarını çevrimiçi hastaneler ve fiziksel tıp kurumları arasında veri paylaşımını ve işbirliğini teşvik etmeye çağırıyor. Blockchain teknolojisinin, hastaların tıbbi verilerinin güvenli akışını ve yetkili erişimini sağlamak için uygulanması gerektiğini söylüyor:

“Yerel sağlık departmanları, ‘internet hastaneleri’ ile bölgesel bilgi platformları ve tıbbi kurumlar arasında her düzeyde veri yerleştirmeyi desteklemeli, çevrimiçi ve çevrimdışı hizmet bağlantılarını bağlamalı ve hastalara tanı öncesi, teşhis sırasında ve teşhis sonrası tüm süreç sürekli hizmetlerini sağlamalıdır. ” 

Devlet bilgi paylaşımı 

Duyuruya göre , tıp kurumları, doktorlar ve hemşirelerin elektronik sertifikasyonunun uygulanmasını teşvik etmek için başka önlemler de alınacak.

Planda, bu elektronik sertifikaların devlet hizmetlerini iyileştirmek için devlet hizmet platformlarıyla bütünleştirilmesi gerekiyor. 

Çin yerel yönetimi hükümet hizmetleri sunmak için ilk blok zinciri platformunu başlattı.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here