21 Kasım tarihli bir bildiride , Çin Halk Bankası ( PBoC ), Bitcoin ( BTC ) gibi kripto para birimleri ticaretinde bulundukları iddia edilen kuruluşlara karşı harekete geçtiği konusunda uyardı .

PBoC: Borsalar “derhal elden çıkarılacak”

Hareket, Çin’in blok zincirleme teknolojisini kamuoyu ile desteklemesinin ardından alım satım faaliyetlerindeki yükselişe yanıt olarak gerçekleştiğini belirtti. 

Yasadışı ticaret taahhüdünü yerine getirme sözü veren PBoC, yetkisi altında keşfedilen bu tür faaliyetleri “elden çıkarma” sözü verdi.

“Bir kez keşfedildiğinde, derhal elden çıkarılacak ve erken olması önlenecek” ifadesinin bir çevirisi.

Haber piyasaları çıngırttığı göründüğü için Bitcoin Cuma günü tanklara çarptı, neredeyse% 10’luk bir düşüşle ve yaklaşık 7.000 $ ‘a düştü.

Blockchain Bitcoin değil

Bu arada, Shenzhen kenti ortaya yine PBOC öncülük benzer cryptocurrency ticaret işlemleri hakkında bir soruşturma. Yine de, Binance CEO’su Changpeng Zhao da dahil olmak üzere yorumcular, sondanın odaklanmasının gerçekten kötü oyuncular olduğunu ve bunun sonuçta faydalı olacağını savundu.

Ancak son açıklamada, PBoC resmi hükümetin blok zinciri lehine ancak kripto para birimine karşı her zamankinden daha net bir şekilde vurgu yaptı. 

“Yatırımcılar blok zincirleme teknolojisini sanal para birimi ile karıştırmamaya dikkat etmeli” diyerek, geçtiğimiz ay hükümet gazetesi yayınlarında People’s Daily’de yayınlanan benzer uyarıları dile getirdi .

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here