Başlıklardaki kripto para birimi ile Çin’den çok az sayıda olumlu haber çıktı. Bu, merkez bankası, dijital paralarla başa çıkma riskleri üzerinde retorikle devam ettiği için, bu farklı değildir.

Aynı eski hikaye; Kripto Kötü, Blockchain İyi
Çin Halk Bankası, kripto-para birimi yatırımlarıyla ilişkili olarak algılanan kabarcık etkisi üzerinde bir uyarı daha yayınladı. Raporlara göre, Çin merkez bankası Xu Zhong’un araştırma bürosunun müdürü, bir PBoC analisti olan Zuo Chuanwei ile birlikte makaleyi kaleme aldı .

Dijital para birimlerinin içsel değere sahip olmadığı fikri, bir kez daha hiçbir zaman fiat para birimleri için bir yer olarak görülemeyeceklerini belirtmek için kullanılmıştır. Kâğıt, dijital para birimlerinin doğası gereği oldukça belirsiz olduğunu söyleyerek, yetkililerin işlemleri takip etmesini ya da kara para aklama politikalarını uygulamaya koymasını zorlaştırıyor. Bu, merkez bankaları için sorunun kaynağı olarak görünüyor; Finans akışı üzerinde tam kontrol istiyorlar.

Makale, Pekin’in ilk para tekliflerini zaten yasakladığını ve yasadışı fon yaratma biçimlerini ilan ettiğini yineledi. Tüm ICO kanalları, medya ve projeler de yoğun bir şekilde sansüre uğradı ve sonuçta bunların çoğunluğu Singapur, Hong Kong ve Japonya gibi daha elverişli iklimler bıraktı.

Kağıt, blockchain teknolojisini övdü, ancak Çin’in henüz yeni gelişmekte olan sektöre karşı olduğunu belirtti. Dağıtılmış defter teknolojisi için daha pratik bir yaklaşım önerildi ve daha yüksek hükümet denetimi önerildi. Bu, Çin’deki blockchain tabanlı hizmetlerin kullanıcıları üzerinde son zamanlarda yapılan bir baskının ardından gerçekleşti .
Kripto üzerindeki son savaşında, Çin’in ‘gizlenmiş’ ICO’lar olduğunu iddia eden hava aparatlarını azaltma planları var. Benzer bir raporda PBoC;

“Toplam ikmalin bir kısmını saklı tutarken, ICO aracılığıyla doğrudan kamuya fon toplamaktan ziyade, katılımcılara ücretsiz olarak bağışların verildiği havalakları al. Bu cryptocurrency başlangıçları, daha sonra karları toplamak için ikincil piyasada daha yüksek tokenlerin fiyatlarını zorlamaya çalışmaktadır. ”

Banka, kripto endüstrisini veya Çin’in kalıntılarını temizlemek için bankanın çabalarını hızlandıracağını da sözlerine ekledi. Sınırlarında izin verilen tek kriptonun desteklenecek bir devlet olacağına işaret eden banka, “Hükümet tarafından çıkarılmayan kripto varlıkları, fiat para birimlerine eşdeğer yasal statüye sahip değil” şeklinde devam etti.

İktidardaki cunta’nın Çin’de yapılan hamleleri taklit ettiği geçtiğimiz günlerde Tayland’da da benzer uyarılar yayınlandı . İş dünyası liderleri ve akademisyenler açık silahlı blok zinciri ve kriptoyu karşılıyorlar, ama şaşırtıcı şekilde askeri liderler daha fazla kontrol istiyorlar. Bu arada Güney Kore’de, avukatlar hükümeti gelişmesi için sanayiye açık bir düzenleyici çerçeve çıkarmaya çağırdılar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here