Yeni bilgiler, Çin’in Sichuan eyaletindeki yerel yönetim yetkililerinin bölgedeki kripto para madenciliği faaliyetlerini yasaklamaya çalıştığını gösteriyor.

Aksine, konuyu bilen kaynaklar bu bildirimlerin yanlış anlaşıldığını iddia etmektedir ve kripto madenciliği büyük olumsuz sonuçlara maruz kalmayacaktır.

Çin’de Bir Bölge Kripto Madenciliğine Bağlanıyor mu?

Hikaye, yerel medya çıkışı PANews’in Twitter’da şu bildirimi yayınlamasıyla başladı :

“Çin’in Sichuan kuruluşunun Mali İdaresi, alt ofislerine“ [kripto para birimi] madencilik işletmelerini madencilik faaliyetlerini düzenli bir şekilde sonlandırmalarına rehberlik etmeleri ”emrini veren bir bildirim yayınladı.

Raporda, Sichuan’ın yerel madencilik gücünün yaklaşık% 10’u ile madencilik faaliyetleri için ülkenin en popüler bölgelerinden biri olduğu belirtildi. Son zamanlarda Cambridge Üniversitesi’nden belirlenmiş bir ekip tarafından başlatılan madencilik izleme aracı tarafından desteklenen bir istatistik .

Bitcoin Madencilik Çin Bölgeleri. Kaynak: Cambridge Üniversitesi
Bitcoin Madencilik Çin Bölgeleri. Kaynak: Cambridge Üniversitesi

Bu iddianın olumsuz sonuçlarına rağmen, çok sayıda insan kesin anlama karşı çıkmıştır. Blockchain yatırımlarıyla çalışan Çin merkezli bir fon olan Sino Global Capital CEO’su Matthew Graham’a göre, bu özel uyarı abartı.

“Çin madenciliği yasaklamıyor; her zamanki gibi karmaşıktır, mesajlar genellikle yerel veya bölgesel düzeyde çatışır. Gerçek mesaj temelde “yasadışı bir şekilde para toplamak için madencilikte yerel yönetim desteğini kullanma” dır. Teşekkür ederim.” – Tweetledi .

Yerel bir blockchain başlangıcı için pazarlama başkanı da raporun bir yanlış anlama olduğuna ve ülkenin aslında kripto para madenciliğini yasaklamayacağına inanıyor .

Çin Bunun yerine Madenciler İçin Elektrik Maliyetlerini Düşürecek mi?

Yukarıdaki bilgiler en iyi şekilde çelişkili görünmekle birlikte, önceki bir yerel rapor önemli ölçüde daha iyimserdi. Aynı Sichuan bölgesi kripto madenciliği ile ilgili yeni bir reform tasarlıyordu .

“Blockchain Endüstrisinin Gelişimini Desteklemek için Hidroelektrik Tüketim Gösteri Bölgeleri İnşaatına İlişkin Uygulama Görüşleri” adlı ortak girişimi temsil etti.

Bunun arkasındaki fikir, bu bölgedeki engin su kaynaklarını kullanmak ve hidroelektrik avantajlarını kullanarak, blockchain gelişimi için “büyük stratejik fırsatları yakalamak” idi.

O zamanki açıklamada, bu girişimden yararlanmayı düşünen tüm şirketlerin inşaat projeleri için tüm prosedürleri eşleştirmeleri gerektiği belirtildi. Böylece, bölgedeki kripto para birimi madenciliğine doğrudan bir yasak yerine, bugünün yeni raporları başvuru prosedürüyle ilişkilendirilebilir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here