Fitch Ratings’e göre, Blockhain’in menkul kıymetleştirme için kullanımı, dünyadaki herhangi bir ülkeden daha hızlı yayıldı.

Öngörülebilir gelecek için menkul kıymetleştirme, teknolojinin, yasaların ve yönetmeliklerin geliştirdiği gibi Fitch’in belirttiği gibi, tam veya uçtan uca blok zincirlemenin aksine, bir işlemin belirli yönlerinde blok zinciri kullanması muhtemeldir.

Fitch raporunda bazı etkileyici gelişmelere dikkat edin:

Menkul kıymetleştirme sürecinin bir parçası için blockchain teknolojisinin kullanıldığı rapor edilen en az sekiz ABS işlemi vardır. Bu işlemler Fitch tarafından derecelendirilmez ve sekiz işlemden biri özel olarak yapılır. Bunun istisnası, tescilli bir blok zinciri Jucai Zinciri kullanarak, devlete ait en büyük bankalardan biri olan The Bank of Communications tarafından verilen 9.3 milyar CNY konut ipoteği destekli bir güvenlik işlemi olan Jiaoying 2018-1’dir.

Hükümetin son zamanlarda Blockchain endüstrisine verdiği desteğin muhtemelen finansal genişlemede hızlı genişleme hızının devam edeceği anlamına geleceğini söylemeye devam ediyorlar. Blockchain’in finansta kullanımı için bazı anahtar pozitifler var, bunlardan biri teknoloji, veri şeffaflığını ve işlem verimliliğini arttırma potansiyeli veriyor. Veri mülkiyeti, varlığın / unvanın devri ve ele alınacak güvenlik gibi teknolojilerin yaygınlaşması için ele alınması gereken bazı konular var.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here