Gizlilik konusunda uzman teknoloji yazarı David King, Blockchain ve FinTech, Çin’in blockchain teknoloji yolculuğuna ilişkin görüşlerini paylaşıyor ve ülkedeki temel düzenlemeleri, politikaları ve teknolojinin kullanım durumlarını açıklıyor.

Yakın tarihli bir yayında, baskın devlet kontrolündeki yayın şirketi China Central Television (CCTV), bir saat süren bir yayınla “blockchain’in değeri internetin 10 katı” olduğunu ve blok zincirinin bir sonraki önemli küresel teknolojik olduğunu açıkladı. devrim göre, internetin önemini aşan Kuvars Çin için ve ötesinde etkileri analiz ettik.

Bu çığır açan haber bülteni Çin hükümet yetkililerinin yanı sıra Blockchain Revolution kitabının ünlü bir Kanadalı yazarı olan Don Tapscott’u da içeriyordu. Çin’in blockchain’teki konumu, dışarıdan gelenleri şaşırtabilir çünkü ülke, tarihsel olarak, kripto-para biriminin açık bir şekilde düşmanca bir bakış açısına sahip olsa da, çok şüpheci bir tutum sergiledi. Geçen yıl Çin, kripto borsalarını ve ilk para tekliflerini yasakladı. Ayrıca kripto madenciliğini de kısıtladılar.

Aynı zamanda, Hong Kong’un Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu , yatırımcılara ICO aracılığıyla verilen belirteçlerin menkul kıymet olarak sınıflandırılabileceğini ve Komisyonun “Hong Kong’da ve başka yerlerde fon toplamak için ICO’ların kullanımındaki artıştan endişe ettiğine dair bir uyarı yayınladı. .”

Ancak, kripto-para birimi konusunda çok dikkatli davranmaya devam etmesine rağmen, Çin’deki teknoloji uzmanları ve kripto-para birliği savunucuları, ülkedeki bloklaşma karşıtı perspektiften ve özellikle de dünyanın en büyük ülkesi olan nüfusuna, özellikle televizyonda yayınlanan sunumun üç ana noktasından bahsetmekten memnuniyet duydu : “ Blockchain: İnternet’in ikinci dönemi ”(Don Tapscott,“ Blockchain Revolution ”ın yazarı),“ Blockchain’in değeri Internet’in 10 katıdır ”(Stanford fizik profesörü ve Danhua Capital Zhang Shoucheng’in kurucusu) ve“ Blockchain: Güven üreten makine . ”

Çin’in başkanı Xi Jinping, Mayıs 2018’de , yapay zeka alanında uygulamalar da dahil olmak üzere, zincirlemenin üretebileceği potansiyel atılım teknolojileri hakkında konuştu . Xi, bir çevirmen aracılığıyla, yapay zeka, kuantum bilgisi, mobil iletişim, şeylerin interneti ve blockchain tarafından temsil edilen yeni bir teknoloji nesli, çığır açan uygulamaları hızlandırıyor.

MATRIX AI Ağı ve Yolu Öncü Diğer Çinli Şirketler
Hong Kong’da kayıtlı bir şirket olan MATRIX AI Network , şu anda blockchain teknolojisinin geliştirilmesini ve benimsenmesini kısıtlayan önemli zorlukları çözmeyi amaçlayan akıllı, açık kaynaklı, yeni nesil bir blockchain’i piyasaya sürüyor. MATRIX daha kolay, daha güvenli, daha hızlı ve daha esnek bir blok zinciri sunmak için en yeni yapay zeka (AI) teknolojisini kullanır.

“AI uzmanlarına ek olarak, ağ mimarisi, topoloji ve gecikmeyi anlayan dağıtık hesaplama uzmanlarını da bir araya getirdik. Takımın bugüne kadar blockchain’in nasıl geliştiğine dair yeni gözler getirmesini istedik ve oradan inovasyon yaptık ” diyor MATRIX AI Network Şefi AI Scientist Steve Deng .

Bugüne kadar elde edilen sonuçlar etkileyici olmuştur ve MATRIX AI Network ile sistem çıkış hızlarının saniyede 50.000 işlemden (TPS) fazla olduğunu teyit etmektedir.

Daha hızlı ve daha verimli işlem işlemine ek olarak, MATRIX, çoklu-zincir işbirliği ve veri ve kontrol bloklarının ayrıştırılmasını içeren, AI-etkin özerk ve kendi kendini optimize eden blockchain ağlarının oluşturulmasında çığır açan teknolojiler sunarak, önceki engellerden farklılaşır. TestNet’in Ekim 2018’de başarılı bir şekilde tamamlanması ve piyasaya sürülmesiyle birlikte, MATRIX Ana Şebekesinin 30 Aralık 2018’de çevrimiçi hale gelmesi planlanıyor.

Çin, diğer yerel şirketlere NEO gibi umut vaat eden bir blockchain teknolojisi, bir merkezi olmayan uygulamaların ölçeklenebilir bir ağını oluşturmak için tasarlanan bir kripto para birimi ve QEUM, kullanım sırasında Bitcoit’in akıllı sözleşmelerini Bitcoin’in istikrarlı blok zincirinin üzerine yerleştiren bir blockchain teknolojisini de destekliyor. doğrulama için payın kanıtı.

Çin için imalar
Tartışmalar ve sunumlar, Çin’in bir yenilik merkezi haline gelmek için açılı olduğunu açıkça ortaya koydu. Beijing, Şanghay, Shenzhen, Hangzhou, Guangzhou ve Hong Kong’un hepsi blockchain şirketlerini çekmeye ve FinTech inovasyonu için bir laboratuvar olmaya çalışıyor.

Ancak, eleştirmenler, blockchain teknolojisinin hala kripto para birimi uygulamaları için Çin’de kullanılamayacağı konusunda endişeliler. Eleştirmenler yasaklayan ve / veya Çin’de cryptocurrencies kullanımını düzenleyen, ancak blockchain kucaklayan, blockchain teknolojinin temeli kötüye olduğunu belirtir belirtmektedirler; blockchain’in ardındaki temel fikrin, Çin menfaatlerinden uzaklaşabilecek, devlet müdahalesi olmadan serbest piyasayı teşvik ettiği anlamına gelir.

İlgi çeken medya kuruluşları, Çin Halk Bankası valisinin Yi Gang’un, ülkenin blockchain teknolojisini benimsemesinin bir nedeni olabilecek kripto para birimini desteklediğini bildiriyor . Çin, dijital parayı günlük olarak kullanırken dünyanın geri kalanıdır. Çin’deki otomatlar bile, bir kişinin telefonundaki taranmış bir koddan ödeme kabul etmek için teknolojiyle donatılmıştır.

2017 yılında, Çin yetkilileri tarafından Çin ekonomisine standartlaştırılmış bir blok zincir oluşturma planlarını tartıştığı “2017 Güvenilir Blok Zincirleme Sözleşmesi” başlıklı bir konferans düzenlenmiştir. Ayrıca, teknolojinin etkili bir şekilde düzenlenmesi hakkında fikirler de tartışıldı.

Bir tüccar ve teknoloji içeriden spekülasyon Çin finansal ödül teknolojiyi blockchain kucaklayan olduğunu. Örneğin, her bir kripto para birimi işlemi, herhangi bir işlem için ve / veya para transferi için üretilen ücretlerle sonuçlanır. Çin hükümeti kendi kripto para birimini yaratırsa, hükümetin kendisi transferler ve işlemlerle ilgili herhangi bir ücretten muazzam bir şekilde fayda sağlayabilir.

Çin Blockchain Teknoloji Araştırmalarına Çıkıyor
Ocak 2018’de, Dünya Ekonomik Forumu Yıllık Toplantısı’nda, Çin’de blok zincirinin fikirlerini ve geleceğini aydınlatan tartışmalar çevrimiçi ve şahsen gerçekleşti. Yıllık Toplantıdan bir makale , blockchain teknolojisinin anlaşılması zor olduğundan, endüstri yöneticileri ve yatırımcılar için rehberlik sağlamak için politikaların ana hatlarını çizdiğini ileri sürdü.

Eylül 2017’de, Çin’de Güvenilir Blockchain Açık Laboratuvarı başlatıldı. Bu araştırma tesisi, Endüstri ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı çatısı altında bir araştırma kolu olan Çin Bilgi ve İletişim Teknolojileri Akademisi (CAICT) tarafından başlatıldı. Bu laboratuvarın amacı genel kullanımda Çin’de blockchain teknolojisinin araştırılması ve geliştirilmesidir. Blockchain’in kripto para biriminde nasıl kullanıldığı ele alınmayacak ve kripto-para değişimi pazarlarında blockchain kullanımlarına bakmayacaktır.

Devlet Düzenleme Rehberi
Ayrıca Dünya Ekonomik Forumu’nda tartışılan, Dünya Ekonomik Forumu’nun Kurucusu ve İcra Kurulu Başkanı Profesör Klaus Schwab’ın çalışmasıyla kanıtlandığı üzere, dünyanın Dördüncü Sanayi Devrimi’nin eşiğinde olduğu fikriydi. “Dördüncü Endüstri Devrimi” adlı kitabı, “… yaşadığımız, çalıştığımız ve birbirimizle ilişki kurma biçimimizi temelde değiştiren bir devrimin başlangıcındayız” diye ayrıntılarını anlatıyor.

Çin, Dördüncü Sanayi Devrimi için kendini toparlarken, dijital teknolojinin en yüksek güvenliğini sağlamak için blockchain teknolojisini kullanmak gerekiyor. Örneğin, bazı uzmanlar Çin’in, blockchain teknolojisini daha geniş bir alana entegre etmek için blockchain uzmanları ve yerleşik veri ve teknoloji şirketleri arasında iş geliştirmeye hazır olduğunu düşünüyor. Blockchain teknolojisini günlük kullanımlara entegre etmek için hükümet düzenlemesi şarttır.

Çin kendi blockchain teknolojisi yolculuğuna başladıkça, kripto para birimleri dışındaki teknolojiler için düzenlemelere, politikalara ve genel kullanımlara dikkat edilmesi önemlidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here