• Chiliz fiyatı, 2021’in düşük seviyelerinden sessizce rallinin 0.50 geri çekilme seviyesine ulaştı.
  • IOMAP, 0,493 ile 0,506 Dolar arasında müthiş bir direnç gösteriyor.
  • 21 günlük basit hareketli ortalama (SMA) şu anda düşüş eğiliminde.

Chiliz (CHZ) fiyatı, günlük grafikte hacmin tamamen buharlaşmasıyla Mart ortasından bu yana gevşek bir azalan kanalda işlem görüyor . Alıcıların olmadığını ve satıcıların çıkışlara doğru süründüğünü gösterir. Sonuç olarak, CHZ’yi 12 Mart’tan bu yana yaşanan cansız düşüşten kurtarmak için temel bir katalizöre ihtiyaç duyabilir.

Chiliz fiyatı duygu veya bağlılık göstermiyor

In / Out of the Money Around Price (IOMAP) verileri 0,493 ile 0,506 dolar arasında olağanüstü bir direnç gösteriyor ve bu da günlük fiyat grafiğinde 0,50 geri çekilme seviyesi ve 21 günlük SMA ile yakından ilişkili. 

Olumsuz tarafı, IOMAP verileri şu anki fiyatla yakından ilgili olan 0,439 doların altında anemik destek gösteriyor .

Kaynak: intotheblock

Kaynak: intotheblock

CHZ’nin kanaldan kopması sadece bir zaman meselesidir. IOMAP verilerinde vurgulanan kırılgan destek düşünüldüğünde, olumsuz tarafa kırılma olasılığı yüksektir. 

Aşağı yönde bir kırılma, 50 günlük SMA’ya odaklanmayı hızlı bir şekilde 0,327 $ ‘a getirebilir. 0,786 geri çekilme seviyesi 0,220 $ olana kadar hiçbir ek destek devreye girmiyor. Panik piyasayı etkiliyorsa, tüccarlar 100 günlük SMA’da 0.175 $ ‘dan destek aramalı.

CHZ / USD günlük grafik

CHZ / USD günlük grafik

Direniş artık iyi biliniyor. Bununla birlikte, piyasa katılımcıları, piyasanın kontrolünü ele geçirmek ve CHZ’yi kilit seviyelerden geçirmek için ortaya çıkan temel bir katalizörü göz ardı etmemelidir.

İyimser spekülatörler, ilk kar hedefi olarak Mart ayının en yüksek seviyesi olan 0.698 $ ‘dan bu yana düşüşün 0.50 geri çekilme seviyesini hedeflemelidir. Bir takip, 0,618 geri çekilme seviyesinde 0,764 ABD Doları ve ardından 0,786 geri çekilme seviyesinde 0,857 ABD Doları direnç keşfedebilir. Tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.976 $ ‘lık bir test, ancak toparlanma başladıktan sonra değerlendirilmelidir.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here