Kripto para topluluğundaki en etkili insanlardan biri olan Changpeng Zhao, kısa süre önce genel olarak blockchain ve kripto paraların şu anki ve gelecekteki durumu hakkında konuştu. Binance’in kurucusu ve CEO’su piyasa, fiyatlar ve blockchain’in dünya üzerinde internetten daha önemli bir etkisi olacağına olan inancını paylaştı.

Blockchain’in Dünya Üzerindeki Etkisi

Yakın tarihli bir röportajda , en büyük kripto para birimi değişimi Binance CEO’su Changpeng Zhao, günlük kripto para birimi fiyat işlemlerini takip etmediğini söyledi. Ona göre, kısa vadeli fiyat tahminleri yapmak zordur, çünkü piyasa haberleri bu kadar iyi idare edemez ve aşırı tepki gösterir. Ancak, blockchain ve potansiyel küresel etkisine inanan bir firma. Aslında, İnternetin kendisinden daha büyük olacağına inanıyor gibi görünüyor.

“Piyasa her zaman aşırı tepki veriyor. Fiyatı kısa vadeli olarak tahmin etmek çok zor, ancak 3, 5, 10, 100 yıl geçmişe bakarsanız, blockchain toplumumuzda internetten daha büyük bir etkiye sahip olacak. Şu anda, muhtemelen kriptolu veya muhtemelen daha az olan popülasyonumuzun yaklaşık% 0.1’i var, bu yüzden potansiyel olarak büyümesi için bin kat daha fazla olması gerekiyor. Bu teknolojinin gitmediğini biliyoruz; dünyayı bozacak; hayatımızı bozacak.

Ayrıca birçok kripto para biriminin sınırlı bir arzının olduğu gerçeğine değindi. Ona göre, daha fazla insan endüstriye katılacak ve bu gerçekleştiğinde, “fiyatın yükselmekten başka bir yönü olmayacak”.

Çin’in Blockchain ve Kripto Para Birimleri Planları

GSYİH’nın ikinci en büyük ülkesi, geç kaldığı için toplum içinde sıcak bir konu. Kripto para birimleri yasağı hala etkin olmakla birlikte, ülkedeki yetkililer aslında yanlısı bir zincirleme olup daha fazla evlat edinme çağrısında bulunuyorlar.

CZ , Çin’in yayınladığı “Bitcoin değil, Blockco” anlatısını da doğruladı . Ancak, ülkedeki en büyük kripto para birimine sahip olmanın yasadışı olmadığını söylüyor. Hatta insanların bitcoinlerini kaybettikleri birkaç davadan bahseder ve mahkeme varlıklarını koruyarak lehine karar verir. Zhao ayrıca Çin’in güçlü bir madencilik destekçisi olduğuna inanıyor.

CZ, ülkenin kendi devlet destekli para birimlerinin potansiyel kullanımı için bir hazırlık aşaması olarak, ülkenin kripto para birimlerini ve borsaları kısıtlaması halinde mantıklı olabileceğini düşünüyor:

“Benim kendi anlayışım, Çin hükümetinin“ Hey, Çin Merkez Bankası tarafından verilen yazı tura (DCEP) ülkede kullanılan tek kişi olması gerektiğini söylemesi çok mantıklı olacaktır ”dedi. Ayrıca, DCEP – insanlar bağlam dışına almak. Aslen Dijital Para Birimi / Elektronik Ödemeler olarak adlandırıldı. Yalnızca çevrimiçi ödemelerde kullanılmalıdır. Onunla ne istersen yapabileceğin, Bitcoin gibi bir kripto para birimi olmayacak. […] Çin, onlar tarafından kontrol edilmeyen diğer kripto para birimleri yerine kendi para birimini artıracak. Bu henüz DCEP’ye ne kadar kontrol ve kısıtlama uygulayacaklarını bilmiyoruz. ”

Binance, Çin’de Ofisi Yoktur

Bir hafta önce, Şangay Binance ofisinin yetkililer tarafından kapatılması nedeniyle kapatıldığı haberi geldi. CZ, Binance’in tüm ülkede ofisi olmadığını ve bunun da yetkililerin katılımı olmadığını söyleyerek hızla cevap verdi. Medyayı mahkemeye verme niyetini ifade ederek daha da ileri gitti çünkü “sahte haberler” yayınladılar.

Tabii ki, görüşme bu geniş kapsamlı tartışılan konuya da değindi. CZ, 2017’de ülke dışına çıktığından beri Binance’in Çin’de bir ofisinin bulunmadığını yineledi. Çin merkezli bazı işletmelere yatırım yaptıklarını ancak oradan işlem yapmadıklarını söyledi. Dava konusundaki görüşünün değişip değişmediği sorulduğunda, avukatlarının söylemesi durumunda henüz emin olmadığını, ancak bununla devam edebileceğini söyledi.

Craig Wright Satoshi Nakamoto Değildir

Sektördeki en büyük tartışmalardan biri, Avustralyalı bilgisayar bilimcisi Craig Wright’ın Satoshi Nakamoto takma adının arkasında olup olmadığıdır. Bunun doğru olup olmadığı sorulduğunda, CZ, “yol yok” diyerek bir seçenek olarak bunu kesinlikle reddetti.

Ek olarak, bir şifreleme para birimi değişimi olan UpBit’in en son hackinden bahsetti ve şirketinin ellerinden gelen her konuda yardımcı olacağını söyledi. Borsalardaki güvenliği arttırmanın ve fonları izlemenin, ortadan kaybolduklarında onları kurtarmaktan daha kolay olduğunu düşünüyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here