Chainlink’in teknolojik yetenekleri bu yıl talep görüyor, blok zinciri, bu yıl ölçeklenebilir akıllı sözleşmeleri, oracles ve doğrulanabilir rasgelelik fonksiyonu (VRF) özelliklerinin izniyle arttı.

NFT’ler ve Chainlink

29 Haziran’da firma, sadece mantar olmayan jeton tabanlı blockchain oyunlarına adanmış bir girişim fonu ve geliştirme laboratuvarı olan Polyient Games’in daha geniş Polyient Games ekosisteminin çeşitli özelliklerini güçlendirmek için Chainlink’in blok zincirini kullanacağını söyledi.

Chainlink’in VRF’leri, Polyient Games Ekosistemindeki sahiplere ömür boyu ödüller ve avantajlar sağlayacak olan bir üyelik NFT’si olan Polyient’in Kurucu Anahtarları’nda (PGFK) yer alacak.

VRF’ler, özel NFT’lerin dağıtımını ve PGFK sahipleri için çeşitli diğer ödüllerin rastgele seçilmesi için kullanılacak.

Chainlink’i seçerken Polyient, projenin “derin endüstri uzmanlığı” nın, şirketin ana yatırımcılar ve tüketiciler için NFT’lerin yeteneklerini araştırması ve desteklemesi için ideal hale getirdiğini söyledi.

Polyient’in inancı yerine geçmez. Bu ayın başlarında Chainlink , firmanın blok zincirleri, akıllı sözleşmeler ve ademi merkeziyetçilik alanındaki çalışmaları nedeniyle 2020 yılında en iyi 50 teknoloji öncüsünden biri olarak kabul edildi.

Sürüm, Chainlink VRF’lerinin, kendi cüzdanlarında tutulan NFT’lerin miktarına bağlı olarak PGFK’lara “istifleyen” kullanıcılar için şansa dayalı ödüller sağlayacağını açıkladı. 

Deneyimsiz kişiler için VRF’ler, diğer kullanımların yanı sıra belirleyici ödülleri kazanmanın “gerçekten rastgele” bir yoludur. CryptoSlate’in geçen ay gösterdiği gibi ; Bir bahis servisinin bir milyon dolarlık piyangoyu kazandığını duyurduğunu, bilet sahiplerinin kazananın organizasyon içindeki bağlantıları hakkında ne gibi kanıtları olduğunu düşünün.

Ya da sözde “kazanan” şirketin bir çalışanıysa, yeni piyango bileti alıcılarını ikna etmek için “yem” görevi görürse.

VRF’ler, Chainlink blogunun açıkladığı gibi yukarıdaki örnekte yardımcı olabilir :

“Rasgeleliğe dayanan iyi yapılmış sistemler, ideal olarak, tüm sözleşme katılımcıları için hem adil hem de eşit derecede belirsiz olmasını isterken, bir düşmanın sonuçlarını tahmin ederek sözleşmelerinden yararlanma riskini de başarıyla azaltacaktır.”

Chainlink VRF, Polyient’in piyasaya sürülmesine dikkat çektiği için, adil bir şekilde ve zincir üzerinde doğrulanabilir bir rasgele kaynak sağladığı için NFT alanında büyük bir ilerlemeyi temsil ediyor.

Faydaları arasında, nihai olarak “NFT’ler etrafında açık, işbirlikçi bir ekosistem” in oluşturulmasını amaçlayan PGFK ödüllerinin basımı ve dağıtımı için uygun şeffaflık bulunmaktadır.

Önümüzdeki haftalarda Polyient, tümü desteklediği oyunlar ve yerli ürünler etrafında odaklanan Chainlink yetenekleri için daha fazla kullanım alanı keşfedecek.

Bu arada, Chainlink’in İş Geliştirme başkanı bu konuda şunları söyledi:

“Polyient Games’e, blockchain oyun ekosistemini zincir dışı verilere erişim ile artırılan çok sayıda görünmeyen uygulama tasarımına genişletme görevlerini ilerletmek için güvenli ve güvenilir çözümlerle güçlendirmekten heyecan duyuyoruz.”

 

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here