CFTC’li bir komisyon üyesi olan Rostin Behnam, Tokyo’da düzenlenen 2018 Uluslararası Yıllık Swap ve Türevleri (ISDA) Yıllık Japonya Konferansı’na katıldı ve dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) hakkında olumlu konuştu. Teknolojinin özel kullanım durumlarını vurgulamak kadar ileri gitti.

Komisyonun 25 Ekim’deki konuşması , düzenleyicileri “ açık fikirli bir şekilde aklına yaklaşma ” çağrısında bulundu . Komisyonun görüşleri, mevcut finansal sistemlerde teknolojinin amacını ve etkisini anlamadan kripto paraları yasaklayan bazı düzenleyici kurumlar aracılığıyla kesintiye uğradı .

Behnam – Bilgilendirilmiş Bir Komisyon Üyesi
reklâm
Behnam, bir yıldan fazla bir süre boyunca CFTC’nin komiseri olarak hizmet verdiğini ve bu süre içinde “ Bitcoin, kripto varlıkları, dağıtılmış defter (DLT), yapay zeka ve bulut tabanlı ” hakkında çok fazla zaman harcadığını belirtti. programlama . ”

“ Kendi kendini yöneten bir dinleme turu ” na gitti ve çeşitli profesyonellerle bir araya geldi çünkü fintech’i daha iyi anlamak istiyordu. Piyasadaki görüşlerini şekillendirmek için turdan aldığı sonuçları kullanıyor.

Behnam vardı:

“Tek bir amaç değil, sadece teknolojik ilerlemenin kuyruğundaki tipik düzenleyici olmaktan kaçınmak, piyasa verimliliğini yakalayan hızlı yeniliklere ayak uydurmak, yeni pazarlara ve katılımcılara açık pazarlar açmak için çabalamak ve çoğu zaman istekli olanları ödüllendirmek risk almak. ”

Komiser ayrıca şunları söyledi:

“Kenardaki inovasyonun başkalarının yaratıcı olmasını ve hayallerini ve misyonlarını sürdürmesini sağladığını anlar.”

Seyirciden, DLT’nin potansiyel kullanım durumlarını düşünmesini istedi ve onun listesi tarım, sağlık, finans, sanat, CryptoKitties ve Dogecoin’i içeriyordu.

Düzenleyicilere, “ açık fikirli bir fintech ” e yaklaşmaları ve piyasalarda oynadıkları rolü göz önünde bulundurmaları gerektiğini söyledi . Ayrıca, düzenleyicilerin yeni teknolojiler tarafından “ uyandırılmaması ” gerektiğini, ancak yeni yasalar oluşturmadan önce bunu anlaması gerektiğini de sözlerine ekledi .

Bitcoin fiyatı pazarını olumsuz etkilediğini – ve diğer cryptocurrencies nedeniyle düzenleyici belirsizliğe yılın başından bu yana önemli ölçüde düşmüş.

Diğer Düzenleyici Kuruluşların Konumu
Görevi, dünyadaki diğer düzenleyici kurumlara yönlendirildi. CFTC ve ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), kripto endüstrisinde aldığı düzenleyici pozisyonlar için yıl boyunca medyada yer aldı.

SEC geçtiğimiz günlerde diğer düzenleyici kurumlar da dahil olmak üzere kripto topluluğuna katılmak için yeni bir portal kurdu .

SEC, Crypossoss Twins’in Bitcoin borsa yatırım fonları (EFT) başvurularını reddettiğinde kripto endüstrisine büyük bir darbe vurdu.

Hindistan Menkul Kıymetler ve Borsa Kurulu geçtiğimiz günlerde, diğer ülkelerin yeni sektörü nasıl düzenlediğine dair daha iyi bir zihinsel tabloya sahip olmak için denizaşırı ülkelere bir heyet göndermiştir.

Eylül ayında, Zimbabwe’nin maliye bakanı Mthuli Ncube, ülkenin merkezini kripto para düzenlemeleri konusunda açık fikirli olmaya çağırdı ve şunları söyledi:

“İsviçreli merkez bankasına bakarsanız, Bitcoin’e yatırım yapar ve anlarlar.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here