Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) Başkanı Heath Tarbert, XRP’nin bir güvenlik veya emtia olup olmadığının henüz net olmadığını söyledi.

“Net değil. Bizi izlemeye devam edin, ”dedi Tarbert Pazartesi günü Cheddar gazetesine verdiği demeçte ,” Sorunun bir kısmı SEC [Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu] ile paylaştığımız yargı yetkimizdir. Eğer bu bir metadır, bizimkinin altına düşer. ”

Başkan, CFTC’nin “hangisinin hangi kutuya düştüğünü gerçekten düşünmek için” geçen yıl SEC ile yakın bir şekilde çalıştığını da sözlerine ekledi.

Pazartesi günkü röportajında ​​görüşlerini tekrarlayan Tarbert’e göre, Bitcoin (BTC) ve eter (ETH) emtia değil menkul kıymetler. Geçtiğimiz Ekim ayında şöyle dedi : “Bitcoin konusunda çok nettik: Bitcoin bir emtia. Eter hakkında hiçbir şey söylemedik – şimdiye kadar. CFTC başkanı olarak benim düşünceme göre eter bir metadır. ”

Dünyanın üçüncü büyük kripto para birimi olan XRP’nin durumu bir tartışma konusu oldu. 2018’de bir grup XRP yatırımcısı, Ripple ve yöneticilerine karşı devlet ve federal menkul kıymet yasalarını ihlal ettiklerini iddia ederek dava açtı. Daha sonra grup açtı tadil edilmiş şikayeti. Dava hala devam ediyor. Ripple, XRP’nin bir “yatırım sözleşmesi olmadığı için” bir güvenlik olmadığı konumunu korudu.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here