20’den fazla üyesi olan küresel bir hükümetlerarası organ olan Finansal İstikrar Kurulu, sanal para birimlerinin dünya ekonomisi için bir tehdit olmadığına karar verdi. Değerlendirme, merkez bankası kurulun bir parçası olan Hindistan üzerinde etkili olabilir.

FSB, Kripto Para Birimlerinin Küresel Finansal İstikrarı Etkilemeyeceğini Söyledi
Kripto kışı dağılma belirtileri gösterse de, 2019 Hindistan’daki kripto para birimi ekosistemi için iyi haberler getirebilir. Ülkenin merkez bankası olan Hindistan Merkez Bankası tarafından uygulanan son derece elverişsiz düzenlemeler, sektördeki birçok şirketi ayrılmaya veya kapanmaya zorladı.

Bununla birlikte, geçen hafta RBI’dan gelen raporda, ülkenin bütün kripto alanına yeni bir umut veriliyor, çünkü tüm işaretler dijital varlıklar konusundaki duruşunu kolaylaştırıyor.

Hindistan Rezerv Bankası Raflarında Devlet Destekli Cryptocurrency
Quartz’a göre , Finansal İstikrar Kurulu (FSB), sanal para birimlerinin dünya ekonomisi için bir tehdit olmadığını söyledi. 2008 yılında küresel finansal krizin ardından 2009 yılında kurulan kurul, G20 ülkelerinin hepsinden maliye bakanları ve merkez bankacılarını içeriyor.

Quartz, raporun RBI’nın geçen hafta yayınlanan bir raporda ajansı kote etmesinin ardından ortaya çıktığını bildirdi. FSB’nin ilk değerlendirmesi, şu anda kripto varlıklarının küresel finansal istikrar için bir risk oluşturmadığını göstermiştir.

Hindistan Merkez Bankası, Kripto Para Birimlerindeki Duruşunu Kolaylaştırabilir
Quartz, bu değerlendirmeler FSB’nin üye ülkelerinden herhangi biri için yasal olarak bağlayıcı olmasa da, küresel standartların sürdürülmesi için genellikle uyulduğunu söyledi. Bunu akılda tutarak, rapor, ertesi yıl için bir umut ışığı olarak gören Hindistan’daki kripto topluluğu tarafından iyi karşılandı.

Hindistan merkez bankası, ülkede faaliyet gösteren tüm bankaların sektördeki şirketlerle hizmet vermesini yasaklayan kripto para birimlerini etkin bir şekilde yasakladı.

Hindistan Tezgahları Kripto para Düzenlemeleri, Belirsizlik Devam Ediyor
İşletmeler ve tüccarlar, sektörde daha fazla düzenlemeye ihtiyaç duyulduğuna dair sözlerini dile getirerek, varlıkların yasallığı söz konusu olduğunda şeffaflık eksikliğinin devletin suistimaline kapı açtığını söylüyorlar.

28 Aralık 2018 tarihinde, Pon Radhakrishnan, finans sorumlu devlet bakanı, anlattı ülke hala sektörü ile ilgili herhangi normlar için süre verdi olmasaydı parlamentonun alt meclisini.

Bununla birlikte, Hintli bir şifreleme para birimi değişimi olan WazirX’in CEO’su Nischal Shetty, Quartz’a düzenleme eksikliğinin her zaman kötü haber olmadığını söyledi .

“Muhtemelen Hindistan hükümetinin kripto para birimlerini acil bir endişe konusu olarak ya da hemen düzenlenmesi gereken bir şey olarak görmediği anlamına geliyor. Bu, en azından bir yasaklama korkusunun yaklaşmadığı anlamına geliyor ”dedi.

Kripto para meraklıları yerine bir gün dijital para isteyebilir fiat . Yine de, G20’nin çok endişeli olmadığı görülüyor. Belki de bu, mevcut ekonomik çerçevede gelişmek için daha fazla zaman verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here