Bitcoin fiyatı simetrik bir üçgenin içinde ticaret yapmak için 1 saatlik grafikte daha düşük yüksek ve daha düşük seviyelere ulaşmıştır.
Fiyat şu anda üçgenin altını test ediyor ve yaklaşık 6,700 dolar seviyesine geri sıçramaya bağlı olabilir.
Fiyat, üçgen şeklinin sonuna yaklaşıyor ve daha sıkı bir konsolidasyon yakında bir kesintinin olacağını gösteriyor.
Bitcoin fiyatı, kısa vadeli üçgen konsolidasyonunda bir kesinti nedeniyle olabilir ve uzun vadeli eylemler için yönlendirici ipuçları sağlar.

Teknik Göstergeler Sinyalleri

100 SMA, en az direnç yolunun yukarı ya da bu desteğin kopmaya oranla daha yüksek olduğunu belirtmek için 200-SMA uzunluğunun üzerindedir. Bu dinamik bükülme noktaları, üçgenin alt kısmının hemen üstünde, destek olarak mukavemetini arttırıyor.

Stokastik, satış baskısının oynandığını göstermek için aşağıyı gösteriyor ve bu osilatörün aşırı seviyeye ulaşmadan önce gitmesi gereken bir yeri var. Bu, ayıların, daha küçük bir mola vermek için yeterli enerjiye sahip olabileceğine işaret ediyor, muhtemelen grafik paterni ile aynı yükseklikteki bir düşüşü teşvik ediyor. RSI da düşüş momentumunun oyunda olduğunu belirtmek için güneye gidiyor.

Pazar Faktörleri

Bu hafta şimdiye kadar bitcoin fiyatına ağırlık veren faktörlerden biri, IMF’nin siber güvenlik ve kripto para birimleri üzerindeki uyarıları, Dünya Ekonomik Görünümlerine atıfta bulunuyor:

“Siber güvenlik ihlalleri ve kritik finansal altyapıya yönelik siber saldırılar, sınır ötesi ödeme sistemlerini baltalayabilecekleri ve mal ve hizmet akışını bozabilecekleri için ek bir risk kaynağı oluşturmaktadır. Kripto varlıklarının hızlı büyümesine devam edilmesi, uluslararası finansal sistemde yeni kırılganlıklar yaratabilir. ”

Ayrıca, rapor uyardı:

“Hem ülke içinde hem de uluslararası olarak kriz sonrası düzenleyici reform ve gözetimin ayrım gözetilmeden geri dönüşü, aşırı risk almayı teşvik ederek daha da fazla finansal kırılganlığa yol açabilir.”

Ayrı bir çalışma, Çin’in, ülkede yoğunlaşan madencilik faaliyetinin büyüklüğü nedeniyle, bitcoin ağını istikrarsızlaştırabilecek devasa saldırıları başlatabileceğini de öne sürdü.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here