Bitcoin (BTC), bu ay devam eden boğa koşusu hakkında yeni şüpheler ortaya çıktığı için 9 Nisan’da kayıplarını zar zor telafi etti. 

Grafik

BTC / USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: Tradingview

56.760 ABD doları “ikna edici bir dip değil”

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView, Çarşamba günü% 5 düşüş kaydettikten sonra, BTC / USD yazım sırasında 57.000 $ ‘ı çevrelemek için sadece mütevazı bir toparlanma gördü. 

Tüm zamanların en yüksek seviyelerine yakın direnç kırmak için çok sayıda başarısız girişimin ardından, analistler daha fazla düşüşe ve daha fazla fiyat artışına geçici olarak durma konusunda temkinli davranmaya başladılar.

Trading Suite Decentrader’ın kurucu ortağı Filbfilb, bu haftanın 56.760 $ ‘lık mevcut tabanını “ikna edici bir dip noktası değil” olarak nitelendirdi.

Grafik

BTC fonlama oranları. Kaynak: Bybt.com

Çarşamba günü bildirildiği üzere, ticaret platformları arasındaki fonlama oranları, devam eden aşırı yükseliş gösterenlerin kaldıraçlı uzun pozisyonlarının sarsılmasını gerektiriyor. Filbfilb için, bu oranlar “çok yüksek” olmaya devam ediyor, telegram ticaret kanalının abonelerine söyledi.

Bu arada popüler Twitter tüccarı Cantering Clark, Bitcoin’in fiyat performansı için klasik bir “kumdaki çizgi” olan 20 haftalık hareketli ortalamasına (MA) işaret etti – hala yaklaşık 40.000 $ ‘da kaldı.

Karşılaştırmalı bir grafikte, “Nisan-Mayıs ayının BTC $ ‘ı yılın ilerleyen zamanlarına kadar kapattığını düşündüğüm için daha fazla yakıt” diye yorum yaptı.

“Olduğu kadar basit, yukarıda 2 standart sapma bandı ile bu 20 haftalık MA. Bir noktada bunlar buluşuyor. Ya bize gelir ya da biz ona geliriz. Bunun artı çok daha yukarılara götürdüğünü hayal etmek zor. “

Makro, Bitcoin boğaları için elverişli hale geliyor

Son haftalarda kurumsal ilginin devam etmesine rağmen, bankalardan gelen büyük yeni evlat edinme duyurularının da etkisiyle, gün içinde yavaşlama işaretleri de görülmeye başladı.

Purpose Bitcoin ETF, tutarlı büyümenin ardından BTC varlıklarında hafif bir düşüş gördü ve yönetim altındaki varlıkları 976 milyon dolardan 944 milyon dolara yükseldi.

Diğer kurumsal portal Grayscale’in Bitcoin Trust (GBTC) negatif primini korurken, Şubat ayından bu yana daha fazla Bitcoin birikimi için ödeme yapan bir fenomen.

Grafik

GBTC fiyatı, holdingler ve prim tablosu. Kaynak: Bybt

Ama herkes tamamen hüzünlü değildi. Tüccar Crypto Ed için nihai piyasa gidişatı açıktı.

Perşembe günü Twitter takipçilerine “Pozisyon almak için acele etmeyin” dedi.

“54k önce veya buradan sonra, her ikisi de güçlü bir 3. ayağa başladığımız anlamına geliyor ve bizi pek çok üst taraf bekliyor. BTC 60.000’i kıracak ve sonunda çok daha yükseğe çıkacak. “

DXY

ABD doları para endeksi (DXY) 1 saatlik mum grafiği. Kaynak: Tradingview

Kriptonun ötesinde, zayıflayan bir dolar ile birleşen Amerika Birleşik Devletleri borsaları için canlı bir görünüm, kısa vadede Bitcoin’in amacına daha fazla hizmet edebilir.

JPMorgan CEO’su Jamie Dimon, “Fazla tasarruflar, yeni teşvik tasarrufları, büyük açık harcamaları, daha fazla QE, yeni bir potansiyel altyapı faturası, başarılı bir aşı ve pandeminin sonundaki coşku ile … ABD ekonomisi büyük olasılıkla patlama yaşayacak” dedi. bu haftanın başlarında onun yıllık hissedar haber bülteni .

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here