Bitcoin bir haftada ikinci kez 6.000 $ ‘ın altında.

Düşüş duygularına devlet yetkililerinden gelen artan baskılar neden oluyor.

Bitcoin, Asya’daki ilk düşük seviyelerden 5.983 $ ‘dan 6,100 $’ a yükseldi. 1 nolu dijital para birimi günlük bazda% 4 düştü ve Asya seansının başlangıcından bu yana, piyasa değeri $ 100B ve günlük ortalama işlem hacmi $ 3.4B ile çoğunlukla değişmedi. Bozuk para birkaç saat içinde yaklaşık 4 milyon dolar değerinde.

Bitcoin, haftada ikinci kez 6.000 $ tutacağının altına düştü ve sadece Haziran ayında% 20 kaybetti. Perşembe günü geçecek güçlü düşüş momentumunu açıklayabilecek açık bir temel tetikleyici olmasa da, tüm büyük madeni paralar kırmızı olarak kalın olduğundan, hareket büyük ölçeklidir.

Uzmanlar, dünyanın dört bir yanındaki devlet yetkililerinden gelen baskının, satışların ardında yatan temel neden olduğuna inanıyorlar. TJM Kurumsal Hizmetlerinden Jim Iuorio’ya göre, bu son değil: Hükümetler pozisyonlarını değiştirmedikçe Bitcoin kayar.

Bitcoin teknik resmi

Teknik resmin 6,000 $ ‘ın altına düşmesi bozuldu. BTC / USD , şu an 6,150 $ seviyesinde olan üst hat ile bir düşüş kanalı içinde hareket etmeye devam ediyor. Satış baskısını hafifletmek için gerekli olan boğalar için bu minimum bir miktardır. Aşağı yönde, acil destek Pazar günü düşük seviyelerden 5.777 $ ‘dan, ardından da 5,550 $ (12 Kasım) seviyesinde gerçekleşti.

BTC / USD, günlük grafik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here