Geçen hafta, Bitcoin 7.500 $ seviyesini test etmeyi başardı ve bir kez daha şüphecilere meydan okuyarak ve ayı mevsiminin sona erdiğini doğrulayan 8.000 $ ‘a geri döndü.

Şimdi, yakın gelecekte oranı tahmin etmek için teknik faktörlere geçelim.

BTC / USD grafiği

20 Mayıs yana geçti ve genişleyen Üçgen modeline benzer bir şey çizdi. Seviyeyi kırmak için birkaç girişimde bulunuldu, ancak fiyat her zaman tarafa geri döndü. Bu bağlamda, beklenen Bitcoin ETF ertelemesi ve düşen işlem hacmi, 8,600 dolar civarında yeni bir seviyeye ulaşmadan önce fiyatı bir kez daha aşağıya çekmelidir.

BTC / USD grafiği

4 saatlik grafikte başka bir senaryo görülüyor. Önde gelen şifreleme para birimi yükselen kanalda bulunmaya devam ediyor ve 24-25 Mayıs tarihlerinde 8,600 dolar seviyesine ulaşılması bekleniyor. Böyle bir tahmin, Fibonacci’nin geri çekilmesinin yanı sıra nötr bölgede bulunan RSI göstergesi ile destekleniyor .

Küresel perspektif açısından, önümüzdeki birkaç yıl içinde ayılar piyasaya geri dönmeyecek. Şu anda, Bitcoin genişleme aşamasında ve bunu yeniden biriktirme ve boğa döngüleri izlemektedir.

BTC / USD grafiği

BTC fiyatı yazı yazarken 7.750 dolardan işlem görüyor.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here