7 Şubat’ta yapılan son analizde, yanal bir konsolidasyonun devam etmesi bekleniyor. Fiyat aralığı bağlı kalır.

Özet: Kısa vadede konsolidasyon yakında sona erebilir. Bitcoin için bir sonraki hamlenin aşağı doğru bir kırılma ile çok güçlü olması beklenir ve bu da 3,169,53’ün oldukça altında sona erer. Yalnızca 7,234,83’ün üzerindeki yüksek bir kişi bu görüşü değiştirebilir.

Bitcoin 7,234,83 ​​seviyesinin altında kalırken, ayı piyasasının devam edeceğini varsaymak en güvenli olacaktır. Nihai hedef yaklaşık 1.924’tür, ancak bundan çok daha düşük olabilir; Bu ayı piyasasının Bitcoin’in sonunu görmesi mümkündür.

 

ANA ELLIOTT DALGA SAYISI

AYLIK

Bitcoin

Bitcoin için yukarı doğru beş dalga darbesi görmek mümkündür.

Bu dalga sayısında makul Fibonacci oranları bulamıyorum. Bitcoin’in dalgaları arasında Fibonacci oranlarını çok sık göstermediği anlaşılıyor, bu nedenle hedef hesaplamayı imkansız hale getiriyor. 23 Aralık 2017’de yüksek olanı belirlemek için klasik teknik analiz kullanılmıştır.

Ne bundan çok açıktır grafiğe Bitcoin klasik kabarcık olmasıdır. Bu Lale Mania’dan daha büyük bir baloncuk gibi görünüyor. Emin olduğum tek şey bu balonun patlayacağı ve Bitcoin’in çökeceği.

Forever trend çizgisinin Haziran 2018’de ihlal edilmesinden bu yana Bitcoin’in büyük olasılıkla çökmeye başladığına dair güven başladı.

HAFTALIK

Bitcoin

Bitcoin aşırı bir emtia gibi davranma eğilimindedir: fiyat yükselişlerinin sonunda dikey bir hareketle yaklaşık 2 – 4 hafta yükselir. Bu dikey hareketin ardından ortaya çıkan aşağı doğru hareket çok derindir (yüzde olarak) ve genellikle çok hızlıdır.

Bir sonraki yükselme, haftalar veya aylar boyunca süren harekete geçme ile yavaşça başlar ve yükseliş sona yaklaşırken başka bir dikey hareket onu tamamlar. Ayrıca, emtia benzeri davranışın tipik bir özelliği olan hemen önce veya sonunda hacim artışları var.

Bu şimdi birkaç kez oldu. En göze çarpan örnekler, 24 Kasım 2013’te sona eren haftaya ve 5 Haziran 2011’de sona eren haftaya yükselmedir. Aşağıdaki keskin düşüşler sırasıyla% 94 ve% 93’tür.

Bu mevcut düşüş son iki örnekte olduğu gibi devam ederse, makul bir hedef yaklaşık 1.390.94 ABD Doları veya altında olabilir.

Süper Döngü dalgası (II) büyük olasılıkla bir zikzak olur, fakat aynı zamanda düz, bir kombinasyon veya üçgen de olabilir; bir zikzak 5-3-5’i bölerdi.

A ve b çevrim dalgalarının, Süper Çevrim dalgasının (II) beklenen zikzakı içerisinde tamamlanmış olması mümkündür. Döngü dalgası a, lider bir müteahhitlik köşegenine uyacaktır ve döngü dalgası b, çalışan bir sözleşme üçgenine çok yakışır.

Hesaplanan hedef, c döngüsü dalgasının c çevrim dalgasına a Fibonacci oranı göstermesini bekler. Bitcoin nadiren Fibonacci oranları gösterir , bu nedenle bu hedefin iyi bir olasılığı yoktur. Bu hedef yanlışsa, yeterince düşük olmayabilir.

Bir Elliott kanalı aşağı doğru hareketine eklenir. Yukarı doğru sekmeler üst kenar etrafında direnç bulabilir .

GÜNLÜK

Bitcoin

Döngü dalgası c, büyük olasılıkla bir dürtü olan beş dalga güdümlü yapıyı bölmek zorundadır. C döngüsü dalgası içinde, birincil dalga 1 tamamlanmış olabilir.

Birincil dalga 2 şimdi tam bir çift kombinasyon olabilir: zigzag – X – flat. Birincil dalga 2, bugüne kadar haftalık grafikten kopyalanan teal Elliott kanalı içinde kaldı.

Birincil dalga 2 daha yüksek bir seviyede devam ederse, 7,234,83 ​​üzerindeki birincil dalga 1’in başlangıcından öteye gidemez.

Siyah Elliott kanalının altta tam bir günlük şamdan tarafından kırılması ve alt kenara temas etmemesi bu ana dalga sayısına güvenir. Bu aşamada, geçersiz kılma noktası birincil dalganın 2 sonuna taşınır.

3,362,24’ün altındaki yeni bir düşük, bu dalga sayısına daha fazla güven verir.

Birincil dalga 3, aşağı doğru momentumda bir artış sergilemelidir.

Deniz mavisi Elliott kanalı tam günlük bir şamdan üstünden geçiyorsa ve trend çizgisine dokunmuyorsa, aşağıdaki alternatif dalga sayımı ciddi şekilde düşünülmelidir.

 

ALTERNATİK DALGA SAYISI

GÜNLÜK

Grafik

Yine Bitcoin’in düşük bulduğu ve yeni bir boğa piyasasının ilk aşamalarında olabileceği de yine mümkündür.

Bu dalga sayısı, Bitcoin için fiyat düşüşünün tüm zamanların en yüksek değerinin sadece% 84 olduğunu beklemektedir. Bu mümkün olsa da, değeri% 90’ın üzerinde çarpmak için daha yaygın olan Bitcoin şablonunu izlemeyecekti. Bu, bu dalga sayısının olasılığını azaltmalıdır.

Bu dalga sayımı doğruysa, yukarı doğru momentumda iki dereceli bir üçüncü dalga olarak artması beklenir.

Ara dalga (2), 3.362.24’ün altındaki ara dalga (1) başlangıcından öteye taşınmayabilir.

TEKNİK ANALİZ

Grafik

Fiyatını önceki güçlü düşüşleri sırasında Bitcoin’in davranışına bakarken aşağıdakilere dikkat çekilebilir:

Haziran-Kasım 2011 tarihleri ​​arasında fiyatlarda% 94 düşüş şöyle olmuştur:

– Günlük grafikte sıçramalarla ayrılan üç açıkça RSI örneği aşırı satıma ulaştı.

– ADX günlük grafikte çok uzun bir süre aşırı kalmadı.

– Dengedeki Hacim, düşük seviyede zayıf bir yükseliş eğilimi gösterdi.

Kasım 2013’ten Şubat 2014’e kadar fiyatlarda% 93’lük bir düşüş meydana geldi:

– RSI aşırı satıldı ve üç hafta boyunca aşırı satıldı; en düşük fiyatla yalnızca bir tek zayıf boğa sapması yaşandı.

– ADX son yedi seansta düşük seviyelerde kaldı.

– Düşük seviyede, On Balance Volume fiyatla yükseliş eğilimi göstermedi; düşüşe devam etti ve fiyat yükselmeye başladıkça düşmeye devam ettikçe düşük seviyeden sonra düşüş eğilimi gösterdi.

Fiyattaki mevcut düşüş için, mevcut Elliott dalga sayısı, düşüşün burada belirtilen önceki ikisinden daha uzun olmasını beklemektedir ve en azından fiyat hareketleri bakımından en az% 90’ın üzerinde bir düşüşün beklendiği tahmin edilmektedir.

Tüm zamanların en düşük seviyesine kadar en düşük seviyedeki Bitcoin sadece% 84 oranında geri çekildi. Bu derin olsa da, düzeltmeleri genellikle bundan daha derindir.

Şu anda, fiyat, belirlenen direnç ve destek ile sınırlıdır.

Açık Denge Sesi tekrar menzile bağlı.

Klasik bir kopuş için bekleyin. Yukarı doğru bir fiyat ayrımı, güven için hacimden destek gerektirir, ancak aşağı doğru bir kırılma yapmaz.

On Balance Volume fiyattan önce patladı ve fiyatla birlikte yükseliş farklılığı sergiliyor. Bu, alternatif Elliott dalga sayısını destekler.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here