• BTC / USD’nin 10,000 $ ‘ın üzerine çıkma potansiyeli var.
  • Gün içi grafiklerde, BTC / USD menzile bağlı ticarete karşı savunmasızdır.

Bitcoin, Perşembe günü 8.800 $ ‘a keskin bir satış yaptıktan sonra 9.150 $’ dan işlem görüyor. İlk dijital varlık yarıya indirildikten sonra 10.000 $ ‘ın üzerine çıkamadı ve haftalık bazda% 4’ün üzerinde kaybetti. Bununla birlikte, Bloomberg Intelligence analisti Mike McGlone’a göre, madeni para büyümeyi sürdürmek ve psikolojik engeli aşmak için iyi bir konuma sahip.

Uzman, sürdürülebilir bir Bitcoin rallisi için katalizör olarak kullanılabilecek birkaç faktöre dikkat çekti. Her şeyden önce, artan sayıda aktif Bitcoin adresinden bahsetti. Bakiyesi olan toplam adres sayısı, kayıtlı en yüksek sayı olan 30 milyon doları aştı.

İkinci olarak, Bitcoin yatırım fonlarının yönetimi altındaki varlıkların artışından bahsetti. Son zamanlarda yapılan bir güncellemede, Grayscale Investments, yönetim altındaki tüm varlıkların değerinin 3.6 milyar dolara ulaştığını ve bunların% 86’sından fazlasının Bitcoin Trust’a atfedildiğini bildirdi.

Ayrıca rekor yüksek Bitcoinlerin yükseliş mitingine neden olabilecek vadeli açık faizlerinden de bahsetti.

BTC / USD: Teknik resim

Bu arada gün içi seviyesinde, BTC / USD toparlanması 9.200 $ ‘ın altında durdu. Bu direnci , 1 saatlik SMA50 ve 4 saatlik SMA100 ile desteklenen 9.300 dolarlık daha güçlü bir bariyer takip ediyor. Yoldan çıktıktan sonra, yukarı yönlü, Perşembe gününün yüksek ve yukarıda belirtilen tıkanıklık alanını içeren 9.550-9.600 dolarlık bir alana odaklanarak çekiş kazanacak.

Azalan yönde, 9000 $ ‘ın altına inmek, aşağı yönlü baskıyı artıracak ve 8.700 $’ a odaklanacak. Ardından 4 saatlik SMA200 tarafından yaratılan 8.600 dolarlık daha güçlü bir bariyer geliyor. Eğer kırılırsa, satış, günlük SMA100, SMA50 ve SMA200 gibi güçlü teknik seviyelerin yanı sıra Şubat 2020’den itibaren aşağı yönlü hareket için% 61.8 Fibo geri çekilmesi içeren 8.300 $ – 8.150 $ ‘a bir sonraki odaklanma ile çekiş kazanacaktır.

BTC / USD günlük grafik

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here