Bitcoin fiyat desteği 6.400 $ seviyesinde yer alıyor, yukarı yönlü eğilim 6,500 $ ‘dan ivme kaybediyor.
Brian Kelly, kripto para piyasasının sadece ETF’den daha fazla olduğunu söylüyor.
Düşüş eğilimi yavaşlamasına rağmen, Bitcoin fiyatı hala 6,500 $ ‘ın altındaki dirençle mücadele ediyor. 6.400 $ ‘lık destek seviyesi, önceki analizde keşfedildiği gibi hala geçerli. Alıcılar, daha yüksek düzeltmeler için bastırıyorlar ancak 6,600 $ ‘ın üzerindeki fiyatın 6,600 $’ a yükselmesine izin vermek için yeni bir katalizör eksikliği yaşıyorlar.

Ayrıca, 15 dakikalık grafikteki 50 günlük basit hareketli ortalama, kazancı 6,524,88 $ seviyesinde sınırlandırmaktadır. Benzer şekilde, bu seviyedeki trend çizgisi direnci, durumu boğalar için daha da zorlaştırıyor. Şu andaki en düşük direnç, aynı tabloya uygulanan teknik göstergeler, ayı sinyalleri gönderdiğinden aşağıya doğrudur.

6,480 dolarlık bir destek var. Diğer destek alanları 6,440 dolar ve daha önce belirtilen 6.400 dolar. Kapak tarafında, alıcıların fiyatı 6,500 $ seviyesinin üzerinde desteklemeli ve geri çekilmeyi 6,600 $ (tedarik bölgesi) seviyesine çekmeye devam etmelidir. Bir sonraki tedarik bölgesi 6.700 $ ‘da Bitcoin fiyatının 7,000 $’ ı geri almasının yolu açılacak.

Diğer bir haberde, BKCM LLC CEO’su Brian Kelly, 7 Ağustos’ta CNBC’de Robinhood ve Coinbase’deki listelerden etkilenen Ethereum Classic boğa mitingini tartışmak için çıktı. Tartışma daha sonra ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ‘nin VanEck SolidX Bitcoin ETF’ i 30 Eylül’e erteleme kararına geçti . Kelly, SEC’in 30 Eylül’de kararı daha da ileri süreceğini söyledi. SEC’in, ETF’yi onaylamadan önce bütün cevapları çözeceğini söyledi. Üstelik, pazarın bu hamle için hazır olmaması muhtemeldir. Şu anki duruma cevaben Kelly, dijital varlıklara yatırım yapmanın ETF’den çok daha fazla olduğunu ve bu nedenle ETF’ler hakkındaki SEC kararının satılmasının yanlış bir yatırım stratejisi olduğunu söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here