Bitcoin fiyatı uzun vadeli üçgenin altına düştü, ancak boğalar dipçikleri almaya devam ediyor.
Destek tutmaya devam ediyor, böylece 6,600 dolarlık bir direnç testi gerçekleşebilir.
Bununla birlikte teknik göstergeler, desteğin devam edip edemeyeceği konusunda karışık sinyaller veriyor.
Bitcoin fiyatı üçgenin altından bir kez daha çıkmış ve zirvedeki yerlerini ayarlıyor.

Teknik Göstergeler Sinyalleri

100 SMA hala en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu ima etmek için günlük zaman dilimindeki 200 SMA’nın altındadır. Diğer bir deyişle, selloff tersine çevirmek daha çekiş kazanır. Daha sonra, hareketli ortalamalar arasındaki boşluk, momentumun yavaşladığı sinyaline daralmaktadır.

Stokastik aşırı satım koşullarını gösterir ve yukarı yönlü bir baskıya işaret ederek yukarı çekmeye hazır olabilir. Bu, fiyatı 50 SMA dinamik dönme noktasının hemen üzerinde bulunan üçgenin üstüne geri almak için yeterli olabilir. RSI, alıcıların kontrolu yeniden kazanmaya hazır olduklarını işaret etmek için daha yüksek olmaya başlıyor.

TradingView'den BTCUSD Grafiği

Bitcoin fiyatı, son zamanlardaki düşüşün ardından, bu seviyenin altında bir kırılma olarak uzun bir slayt için yol açabilir. Grafik modelinin yaklaşık 6.000 ila 10.000 dolar arasında olduğunu ve sonuçta ortaya çıkan bir kaymanın slaytta aynı yükseklikte olabileceğini unutmayın.

Boğalar, bir dizi yatırımcının düşüşte satın almasıyla bu alanı defalarca savundu. Bazıları ise, bu noktada sadece HODL-ers’in oyunda yer aldığını, çünkü daha düşük bitcoin fiyatlarının da artan satış baskısını yansıttığını söylüyor.

Yine de, yıl sonundan önce çok beklenen bir geri tepme de dahil olmak üzere ileriye bakacak birkaç şey var. Bazıları bunun SEC tarafından bitcoin ETF’lerinin onaylanmasıyla teşvik edilebileceğine inanıyor, ancak son düzenleyici güncellemeler bu kadar olumlu olmamıştı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here