• Blockstream’in CEO’su Adam Back, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğu hakkındaki söylentileri reddetti. 
  • Back’in görüşüne göre, anonim bırakmak Bitcoin’in yaratıcısının yaptığı en akıllıca şeydi. 
  • Back, toplumun Satoshi’nin kim olduğunu merak etmek yerine Bitcoin’in geleceğine odaklanmasını istiyor.

Blockstream’in CEO’su Adam Back, Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğu hakkındaki söylentileri resmen reddetti. Back, hashcash’in mucididir (Bitcoin madenciliğinde kullanılır) ve doktora derecesine sahiptir. Bilgisayar Bilimi. Kendisini bir sipherpunk ve bir kriptograf olarak tanımlıyor. Bu alandaki muazzam uzmanlığı onu Nakamoto’yu bilen ya da olabilecek küçük bir gruba sokuyor.

Bir Twitter kullanıcısı @ggmesh, Adam Back’in Bitcoin’in yaratıcısı olduğunu iddia etti. İfadesinin bir kısmı şöyle: 

Arka planınızdaki bir adamın uzun yıllar boyunca bitcoin’i göz ardı etmesi düşünülemez (bir vergi cennetine taşındığınızda 2005-10 akademik bir ara sıra). Sen onun yaratıcısı değilsen.

Geri bu suçlamaları reddetti. Ona göre, tüm güvenilir insanlar Nakamoto olmadıklarını ve kendisi gibi davranan insanların güvenilir olmadığını açıkladılar. Back’in görüşüne göre, anonim bırakmak, yaratıcının yaptığı en akıllıca şeydi. 

Back, Bitcoin’in kurucu olmadan merkezi olmayan bir dijital varlık olarak daha iyi olduğuna inanıyor. “Hepimiz Satoshi’yiz” diye ekledi. Topluluktan Satoshi’nin kim olduğunu merak etmek yerine Bitcoin’in geleceğine odaklanmasını istedi.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here