Capgemini Araştırma Enstitüsü, imalat sektöründe blok zincir teknolojisinden yararlanmanın önemli gelişmeler sağlayabileceğini söylüyor.

Tedarik Zinciri Yönetiminde Kullanım
Blockchain teknolojisinin en önemli ve en etkili kullanım durumlarından biri üretimdedir . Tedarik zincirleri her üretim işinin temelini oluşturur. Sektörde blok zincir kullanımı, tedarikçiler, stratejik tedarik, tedarik ve tedarikçi kalitesi gibi değer zincirindeki çoklu işlevler boyunca görünürlüğü artırabilir.

Capgemini Araştırma Enstitüsü tarafından yürütülen bir araştırmaya göre, dağıtılmış defterlerin kullanımı, atölyelerin atölyede daha iyi takibini ve makinelerin bakımını da sağlayabilir. Araştırmanın bulguları, Forbes’ın Pazar günü daha önceki bir makalesinde yayınlandı .

Tipik bir ürün hatırlamanın 8 Milyon $ olduğu tahmin edilmektedir. Daha iyi takip ve izlenebilirlik ile, ürün hatırlamaları önlenebilir. Çalışmada, geçen yıl ABD’de gıda geri dönüşlerinin sayısının 456 ABD doları civarında 3.5 milyar dolar civarında olduğu tespit edildi.
Makale, “Blockchain’in genel muhasebe yapısı, denetim ve uyumluluk gerektiren sektörler için ideal hale getirerek, değişikliklere karşı güvence altına alınan tüm işlemler için gerçek zamanlı bir denetim izi sağlıyor” diyor.

Çalışma, izlenebilirliğin, maliyet tasarrufları ile birlikte benimsenme için sürücülerden biri olarak ortaya çıktığını ortaya koydu.

Endüstri uzmanlarının röportajlarına dayanarak, çalışma farklı karmaşıklığa ve benimseme durumuna sahip 24 kullanım vakası buldu. Bunların arasında, araştırmanın öngördüğü beş kullanım durumu dijital pazar alanları, kritik tedarik zinciri parametrelerini izleme, bileşenlerin kalitesini izleme, sahte ürünleri önleme ve varlıkların takibini izleme.
Çalışma, üretim, FMCG (Hızlı Tüketim Malları) ve Perakende sektörleri genelinde benimsenme seviyesine baktı. Tüm bu sektörlerde benimseme durumu hala gelişmekte iken, imalatlarda% 6’lık bir oran, FMCG ve perakende sektöründeki% 2’ye kıyasla ölçekli uygulamalara sahiptir. FMCG, pilotların% 15’ini pilot olarak yürütürken, imalatta% 8’e, perakende satışlarda ise% 7’ye ulaşmıştır.

Gerçek zamanlı veri almak reddedilen gönderileri engelleyebilir. Makale detaylandırıyor:
Havacılık ve Savunma (A & D), Tüketici Paketli Mallar (CPG), tıbbi cihazlar ve ilaç gibi yüksek düzeyde düzenlenmiş endüstrilerde IoT (Nesnelerin İnterneti) ve blockchain, konteyner koşulları, kurcalamaya karşı korumalı depolama, her gönderinin gerçek zamanlı verilerini bir araya getirmektedir. sıcaklık geçmişi ve ürün koşullarında değişiklikler varsa.

Capgemini, üreticilerin% 13’ünün hız belirleyicileri olduğunu ve bu% 60’ının blok zincirinin cesaret verici sonuçlar doğurduğuna inanıyor. Bu ilk uygulayıcılar önümüzdeki üç yıl içinde blok zincir yatırımlarını% 30 oranında artırmayı planlıyorlar.
Açık bir YG, olgunlaşmamış teknoloji ve düzenleyici zorlukların eksikliği, hız belirleyicilerinin uygulamada karşılaştığı en önemli üç engeldir.

Genel olarak, çalışma , özellikle de IoT ile birlikte uygulandığında, dağıtılmış defter teknolojisinden yararlanarak imalat firmalarının elde edebileceği geniş faydaları ortaya koymaktadır .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here