Kripto para, dünya genelinde sıcak bir konudur ve tüm ülkeler, bir pazar yeri olmayan ödeme aracı fikrinde bulunmazken, diğerleri inovasyona sıçramıştır.

Burada, hem merkezde hem de mevzuatta merkez bankacılığından merkezileşmemiş blok zincirine paranın teknolojik hareketini benimsemeye karar veren ülkelerin üçünü araştırıyoruz.

Japonya
Bitcoin, kripto paralar ve blockchain’in önemli notlarını alan ilk ülkelerden biri olan Japonya, kripto benimsemede dünya liderlerinden biri haline geldi.

İlişkiler nisan 2017’de ülke makamlarının kripto para birimini yasal ihale olarak vermesine karar verdiğinde resmi hale geldi. Güney Kore ve Çin gibi komşu ülkeler, bir kripto para birimi ve blokaj yasağı düzenleyerek ters yönde bir adım attığında yeni kurulan bağ daha da güçlendi. Ülkeyi ve kriptoyu daha da heyecanlandıran şeyler Tokyo’dur – bölgedeki kripto-para endüstrisinin gururu ve sevinci – Asya’nın blok zincir merkezi olarak ünvanını iddia ediyor.

Rakamlara bakarsak, Japonya tüm küresel Bitcoin işlemlerinin% 50’lik bir bölümünü oluşturur. Geçtiğimiz yıl, ülkenin Finansal Hizmetler Dairesi (FSA), kripto para birimlerini dönüştürmek için on bir ticaret borsaya piyasada yer verdi.

2017 yılında Japonya’nın Finansal Hizmetler Dairesi (FSA) 11 döviz operatörünün Japon pazarlarına girmesini ve bu platformlarda işlem yapılabilen şifrelemelerin onaylanmasını onayladı ve hükümet ödeme yapmak için ödeme hizmetleri yasası (PSA) aracılığıyla resmi bir çerçeve oluşturdu. günlük ödemeleri yapmak için kullanılacak sanal para birimleri için.

Dijital para birimleri ve blok zincirine yönelik yaygın olarak benimsenen doğası nedeniyle, birçok yatırımcı ve geliştirici Japonya’ya projeler ve iş için bakıyor ve kitle fonlaması ilk para teklifleri ulusun önde gelenleri arasında yer alıyor.

Japonya’da, ülkenin önemli bir şifreli para alışverişi olan Coincheck’in saldırıya uğradığı ve 534 milyon dolarlık paranın hırsızlığı kullanıcılarından hissedildiği Ocak ayında Japonya’nın daha da fazla şifreli bir ilgi gördüğü bildirildi . Bu, Japonya’nın cryptocurrency ile olan katı ilişkisinin negatif bir noktası gibi görünebilir – bu, değişimin, saldırıda kaybedilen fonları müşterilere iade etmek için her türlü çabayı sarf ettiği için olmasa da olabilir .

Birleşik Arap Emirlikleri
Aşırı zenginliği, harcayacağı istekliliği ve teknolojik inovasyonuyla tanınan bir bölgede, Birleşik Arap Emirlikleri’nin kripto para birimin savunucularından biri olması sürpriz değil.

Bölge için önümüzdeki birkaç yıl içinde birkaç blok zinciri hedefi var. Dubai ülkesi, 2020 yılına kadar ilk “blockchain destekli hükümet” ödülüne sahip olduğunu iddia etmeyi umuyor. Dubai, kripto para biriminin erken evlat edicisi ve hükümet ülkenin parasını – Dubai Coin’i (DBIX) 2016 başında oluşturdu. Bitcoin fiyatlarını karşılayamasa da, BAE’nin sanal para birimlerinden kaçmadığı bir sembol olarak önemlidir.

Biraz ileriye baktığımızda, “UAE Blockchain Strategy 2021” hükümete yılda 3 milyar dolarlık büyük bir tasarruf yapmayı umuyor. Kısaca, inisiyatif bunu dört mevcut hükümet direklerini blok zincir üzerinde geliştirerek yapacak – vatandaşların ve yerleşik mutluluğun, hükümet verimliliğinin, gelişmiş mevzuatın ve küresel girişimciliğin işlemleri blok taşıt tasarrufu sağlayan kaynak ve zamanla yönetilecek.

Kripto para, emlak piyasasında bile ihale olarak kullanılır ve bir kişi (bunu karşılayabilen), 40 Bitcoin jetonuna kadar elit Aston Plaza Geliştirme’de lüks bir daire alabilmektedir. Güzel bir konaklama için güzel bir kuruş.

Cebelitarık
Bu İngiliz Denizaşırı Toprakları arazisi, dünyanın her yerinde iyi bilinen bir isim olmayabilir, ancak dijital departmanda kendini iyi bir şekilde görüyor gibi görünüyor.

İspanya sahillerindeki millet, bu yılın başlarında, ilk para teklifleri – kripto tarihinde bir ilke – düzenlemeleri getirme planlarını açıkladı . Yönetmelikler, Cebelitarık Finansal Hizmetler Komisyonu ile birlikte belge hazırlayan ülke hükümetinin oluşturduğu ve oluşturduğu yasa olacaktır. Amaç, ülke içinde sanal para döngüsünü görecek ve kripto tokenlerinin “ tanıtımını, satışını ve dağıtımını ” düzenleyecek bir alan yaratmaktır .

Japonya veya BAE gibi kripto para birimlerinde bir krallık olmasa da, Cebelitarık’ın ilk para teklifleri ile ilgili düzenlemeleri yalnızca blok ve dijital para birimleri kavramını değil, daha da tartışmalı bir risk karışımını benimsemeyi göstermektedir.

Eğer Cebelitarık doğru düzenlemeleri yerine getirebilirse, kripto paralı şirketler için fon yaratma yöntemi için bir oyun değiştiricisi olabilecek diğer uluslar için bir şablon oluşturabilir.

Ülke hakkında eğlenceli bir bonus gerçeği: Bazı İngiltere vatandaşları Brexit için İskoçya’yı Cebelitarıktan daha çok kurban etmeyi tercih ediyorlardı .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here