Dünya’nın en popüler kripto para cüzdanı artık kullanıcılarına bireysel kripto kredileri verebiliyor.

Londra, Mar. 10, 2020 – Dünya’nın en büyük kripto para firmalarından biri olan Blockchain.com “Borrow” isimli ürününü tanıttı. Borrow ile Blockchain.com Cüzdanı kullanan kullanıcılar cüzdanlarındaki kripto paraları ipotek ederek USD stabil coin kredileri kullanabilecek. Blockchain.com son kullanıcılar için kredi verme imkanı sunan ilk büyük firma olarak da tarihe geçmiş durumda. 

Ağustos ayında kurumsal borçlanma hizmetleri sunmaya başlayan Blockchain.com, şimdiye kadar firmalara 10 Milyon Dolar ile 120 Milyon Dolar arası krediler sunmuş. Kurumsal müşteriler için oluşturulan likidite havuzundan artık bireysel kullanıcılarda faydalanabilecekler. 

Blockchain.com Kurucusu ve CEO’su Peter Smith konu ile ilgili şunları söyledi: “Büyük şirketlerle bireysel müşterilerin hedefleri aslında aynı – varlıklarını arttırmak ve risklerini yönetmek – ancak firmalara sunulan imkanlarla bireysel müşterilere sunulan imkanlar hep farklılık göstermiştir. Yeni hizmetimiz sayesinde bireysel müşteriler büyük firmalarla aynı oranlardan kredi kullanabilecek ve sakladıkları kripto paraları bozmadan likidite sağlayabilecekler.”

Kullanıcılar bugünden itibaren ellerindeki kripto paraları kullanarak USD Digital olarak sistemden borç para alabilecekler. Belge, sigorta, başvuru ücreti ve kefil olmadan Ellerindeki coini ipotek eder etmez kredileri cüzdanlarına yatırılacak. Kullanıcılar daha sonra borçlarını kapatmak istedikleri zaman bakiyelerini cüzdana yatırarak kapatabilecek ve ipotek ettirdikleri kripto paralarını anında geri alabilecekler. Blockchain.com’un borçlanma özelliği 180’den fazla ülkede kullanılabilecek. 

Blockchain.com Cüzdanına eklenen kredi çekme özelliğinin yanı sıra firma ayrıca insanların kripto paralarını tam olarak yönetmelerini sağlayacak yeni özelliklerde yayına almış. Son birkaç ay içerisinde İngiliz Sterlin’i ve Türk Lirası desteği getirmekle birlikte algoritmik trade için API’larınıda yayına almış.

Blockchain.com Hakkında 

Dünya’nın en büyük ve en hızlı büyüyen blok zincir firmalarından olan Blockchain.com, milyonlarca insanın yeni finansal teknolojiler ile tanışmalarına olanak tanıyor. Şimdiye kadar Google Ventures, Virgin ve Lightspeed Ventures’dan 70 milyon dolar yatırım alan firmanın yönetim kurulunda Barclays CEO’su Antony Jenkin ve Lightspeed Ventures partneri Jeremy Liew gibi isimler var. (www.blockchain.com/press). 

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here