19 Temmuz’da, BitMEX’in CEO’su CNBC ile yapılan bir röportajda Arthur Hayes, yaklaşık 230 milyon dolarlık kısa pozisyonda bir tasfiye olduğunu belirtti.

Hayes’e göre, tasfiye, Bitcoin [BTC] ‘nin fiyatı yaklaşık 450 $’ lık artışla 6800 $ ‘dan 7250 dolara pompalandıktan 15 dakika sonra gerçekleşti. Ayrıca, BitMex’in bir vadeli işlem pazarı olduğu için, her uzunluğun kısa olduğu için kısa bir dengesizlik olmadığını da ekliyor.

BitMEX’in kurucusu şunları söyledi:

“Pek çok insan muhtemelen aynı seviyenin etrafındaki [kısa] pozisyona girdi, bu yüzden muhtemelen orada küçük bir pop var.”

Genellikle, kısa satıcılar, fiyat yüksek olduğunda borçlanmış kripto satan ve fiyat düşük olduğunda geri satın alan tüccarlardır, bu nedenle, piyasa, boğaların tutuşunda bile kazanç sağlar. BitMEX, kısa satıcılara kaldıraç sağlayan platformlardan biridir. Kısa satıcılar, piyasanın tutacağına düşmek yerine piyasada boğaya giderse, 10 kat kaldıracaktır.

Hayes, Bitcoin’in henüz bu yıl için en kötüsünü görmediğini ekliyor. Mevcut hacmin iyi olduğunu ve fiyatın 9000 $ artacağını ve muhtemelen 10000 $ ‘a yakın olacağını düşünüyor. Geçen baharda bile, fiyat 5800 $ ila 9000 $ arasında yükseldi ancak 10000 $ ‘lık işareti kırmadan önce düştü. Arthur, bu kez de benzer bir eylemin gerçekleşmesini beklemekte ve fiyat düşüşünün 5000 $ ‘a çıkmasını beklemektedir.

Ayrıca, kripto piyasası volatilitesi tüccar tarafından en çok aranan ve platform için en faydalı olanıdır. Hayes’e göre, 3. ve 4. çeyrekte yine geri dönecek.

Arthur, BitMEX’te ticaret yapan müşteriler hakkında daha fazla sorgulandı ve ABD vatandaşları değişim platformunda ticaret yapamayacağından, bununla herhangi bir değişim yaşandığına şahit oluyorlardı. Müşterilerin çoğunluğunun Kuzey Asya’dan, internetin ve cep telefonunun pazara girdiği yer ve şimdi dijital para birimleri için zemin olduğunu söyledi. Ayrıca, ticaret hacmi ile dünyanın en büyük borsaları Kuzey Asya’da.

Dahası, 2018’de, BitMEX paylarını artırdı ve Mart ayında zirvede oldu. Bu, herhangi bir kaldıracı olmadığı için spot alışverişlerinin tam tersidir. Bu değişimler için en yüksek hacim Aralık ayıydı ve şu sıralar, hafif bir geri tepme görüyorlar ve fiyatlar yükselmeye devam ederse hacimlerin artması garanti altına alındı.

En büyük değişim platformunun CEO’su da, Bitcoin’in [BTC] fiyatının yıl sonunda 50000 dolara çıkmasını bekliyor. Dedi ki:

“Mevcut mitingin yakınına çıkacağını ama 10000 dolardan fazla olmayacağını düşünüyorum. Sonra düşecek ve 5000 $ ‘ı test edeceğiz. Eğer tutarsa, yıl sonuna kadar 50000 dolara çıkabiliriz. ”

SiLo, bir kripto meraklısı diyor ki:

“BitMEX’in sahibi, bu yıl bir noktada 5 bin’e düştüğümüzü söylese dürüst olalım, o zaman muhtemelen benim tahminim, Eylül ayında Q3’ün sonu olacak”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here