• Bitfinex, platformun işlevselliğini “Algoritma Siparişi Kütüphanesi” ni başlatarak genişletti.
  • Bu açık kaynaklı sipariş programları, yatırımcıların Iceberg, TWAP ve Accumulate / Distribute gibi karmaşık sipariş türlerini kullanabilmelerini sağlar.

Yakın zamanda yayınlanan bir blogda , popüler kripto exchange Bitfinex, kullanıcıların sipariş vermesi için yeni bir yol açıkladı. “Bal Çerçeve” araç setinin bir parçası olan lansman, kullanıcıların kendi sipariş türlerini programlamasına izin verecek.

Bu yeni özellik, yüksek frekanslı ve yüksek hacimli yatırımcılar için daha fazla işlevsellik sağlayacaktır. Bu hafta eklenen ilk eklenti – Bal Çerçevesi, “Bitfinex platformu için özel ve karmaşık sipariş türleri oluşturmak için bir Algoritmik Sipariş Kütüphanesi” dir.

“ HoneyMiner ” ile karıştırılmaması gereken Honey Framework, Bitfinex’in “tüccarlar için Bitfinex platformunda özel sipariş tipleri ve ticaret stratejileri geliştirme ve uygulama için açık kaynaklı bir araç takımı”.

Bu araç 2018 Mart’ında açıklandı . Şu anda, Algoritmik Sipariş Kitaplığı mevcut olan tek özelliktir, ancak gelecekte Bitfinex, yatırımcıların stratejileri, sinyalleri veya sipariş türlerini satın almalarına ve satmalarına izin verecek açık bir pazar başlatmayı planlamaktadır.

Bitfinex’in Algoritmik Sipariş Kütüphanesi, temel sipariş setini alır ve kullanıcıların daha karmaşık olanları oluşturmasına olanak tanır. Zaten mevcut olan kullanıcılar, Bitfinex’in iki yeni açık kaynak kütüphanesini kullanabilir: bfx-hf-algo ve bfx-hf-algo-server. Bu depolar gezilebilir, çatallanabilir ve herkes tarafından kullanılabilir.

Şu anda, kripto değişiminden yoksun önemli bir özellik, sipariş çeşitlerinin çeşitliliğidir. Çoğu kripto para birimi değişimi yalnızca piyasaları sınırlandırır, limitleri sınırlar ve emirleri durdurur, ancak eski ticaret platformlarına aşina olanlar, daha fazlası olduğunu bilirler. Açık kaynak sipariş türlerinin bu lansmanı, büyük yatırımcıları Bitfinex’e doğru ilerletmeye devam edecek .

Karmaşık Siparişler
Bitfnex’in Algoritmik Sipariş Kütüphanesi, Iceberg, TWAP ve Accumulate / Distrbiute siparişlerini içerir. Bitfinex’in açıkladığı gibi:

“Iceberg, piyasaya büyük bir sipariş vermenize izin verirken, sadece küçük bir parçasının aynı anda doldurulmasını sağlıyor. ‘Fazla Gibi Gizli’ seçeneğini etkinleştirerek, geri kalanını gizli bir sipariş olarak sunmak mümkündür, bu da büyük alım satımları yaparken minimum piyasa kesintisine olanak tanır. ”
“TWAP, siparişin son atomik siparişin kapanmasına kadar geçen süre arasında hesaplanan zaman ağırlıklı ortalama fiyatı doldurmak için zamanla bir sipariş yayınladı. Fiyat, en yüksek teklif / teklif veya son işlem fiyatı gibi sabit bir dış hedef olarak veya en yüksek teklif / satış / son ticaret / vb. İle eşleştirilmesi gereken açık bir hedef olarak belirtilebilir. ”
“Biriktir / Dağıt, piyasadaki diğer oyuncular tarafından algılanmayı en aza indirmek için düzenli veya düzensiz aralıklarla sunulan daha küçük rastgele parçalara büyük bir sipariş vermenizi sağlar.”
CryptoGlobe’un kapladığı gibi Bitfinex, bitcoin’in USDT risk priminin 100 dolardan fazla olduğu bir zamanda tüm fiat birikimlerini askıya aldı . Şirket daha sonra halka açıkladı ve daha sonra “yeni, geliştirilmiş” bir fiat depozito sistemi başlattı .

Her iki arkasında olarak değişimi de, merkezi olmayan cryptocurrency değişimi (DEX) uzaya hareket olmuştur EOSfinex ve Ethfinex .

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here