Kriptopara araştırma firması Diar tarafından yayınlanan yakın tarihli bir raporda, kripto-para biriminin ölçeklenebilirlik sorununa cevap olarak geliştirilen ikinci katmanın bir çözümü olan Bitcoin’in Lightning Network’ünün hala büyük ödemeler için uygun olmadığı belirtiliyor.

Göre raporda , ağ sadece $ 0.03 ya da daha az ödemeler için yüzde 100 başarı oranı sağlıyor. Ödemeleri başarılı bir şekilde gönderme şansı, miktar arttıkça düşer, bu noktada sadece% 51 oranında 5,52 $ gönderme şansı vardır. 306 $ veya üzerindeki ödemeler sadece% 1 başarı oranına sahiptir.

lightning network

Lightning Network

Diar’ın araştırmaları, ağdaki kanalların sayısının giderek artmakta olduğunu, ancak verimliliğinin olmadığını da ekliyor. CCN kapsamında olduğu gibi, Yıldırım Ağı Şubat ayında 1.000 ana ödeme kanalını geçti ve şimdi 5.050’nin üzerinde.

Göre Next Web , Diar veri Reddit kullanıcı kaynaklı edildi YeOldDoc kullanılan mevcut verileri sonuçlara dönmek için Lnmainnet.gaben.win dan. Web sitesinin verilerine göre, Şimşek Ağının şu anda 2,326 düğümü ve toplam kapasitesi 142.000 dolar.

Bitcoin’in Yıldırım Ağı
Yıldırım Ağ ihmal edilebilir ücretler öderken, bitcoiners biri neredeyse anında birbirlerine micropayments göndermenizi sağlayan bir ikinci katman çözümdür. Ağ, düğümler arasında sözde ödeme kanalları oluşturarak çalışır.

Bu kanallar , kanalda belirli bir miktarda bitcoin bulundurmak için iki anlaşmanın “katılıma” girdiğini görmektedir. Bu kanallar , her iki tarafın da söz konusu parayı kullanmak istedikleri kadar işlem yapabilmelerini sağlar. Blockchain’de kayıtlı işlemler kanalı açan ve kapatan işlemlerdir.

Lightning Network

Ağ, daha sonra ağ, potansiyel olarak mevcut yollar buldukça, doğrudan bir bağlantı olmadan bile birbirleri arasında işlem yapabilen birbirine bağlı kanallardan ve düğümlerden oluşur. Bununla birlikte, bir işlemin gerçekleştirilmesi için, her kanalın, desteklenmesi için yeterli paraya sahip olması gerekir.

Ayrıca, ödeme yapıldığında her düğümün çevrimiçi olması gerekir, bu da işlemlerin gerçekleşmesi olasılığını daha da azaltır. Şimdiye kadar, amiral gemisi cryptocurrency’nın ikinci katman çözümü sadece küçük uygulamalarda kullanılmıştır. Geliştiriciler, faydalarını gösteren çeşitli testler oluşturdu. Bunların arasında Poketoshi, kullanıcıların hareket başına 10 Satoshis öderken Pokemon oynamasına izin veriyor ve Satoshis.place , kullanıcıların alan için ödeme yaptıktan sonra bir sayfada yer almasını sağlıyor.

Araştırmacılara göre, güvenilirliği artırmaya yardımcı olabilecek bir çözüm, kripto para birimi değişimi ile oluşturulan kanallar olacaktır. Bununla birlikte, bunlar, kendi platformlarını kullananlara müşteri-know-how (KYC) ve kara para aklama (AML) kontrolleri gerçekleştirmeleri gerektiği için yetkililerle sorun yaşayabilir.

‘Kusurlu Model’
Şimşek Ağının hala emekleme aşamasında olduğunu belirtmek gerekir. Lightning Labs kurucu ortağı ve baş teknoloji sorumlusu Olaoluwa Osuntokun, “modelin kendisi kusurlu ve hatalı ölçütler ürettiğini” savunarak, Diar’ın araştırmasına cevap verdi.

Firmanın raporunda bazı kanalların belirtilen miktardan daha büyük işlemleri desteklemediğini belirterek, “10 kişiye uyan bir odanın 50 kişiye sığabilme olasılığının 0 olduğunu” belirtti.

Osuntokun, “Gönderilecek hedef miktardan daha az olan toplam kapasiteye sahip kanalları kaldırmamakla, saçma sapan veri noktaları içerdiğinden, modelin sonuçları büyük ölçüde çarpıtılmış” dedi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here