• Korku ve Açgözlülük göstergesi, piyasanın aşırı açgözlü ve düzeltmeye hazır olduğunu gösteriyor.
  • Fundstrat’tan Lee, FOMO’nun fiyatları daha da artıracağına inanıyor.

Bitcoin’in Korku ve Açgözlülük göstergesi son ralliyanın arkasında aşırı değerlere ulaştı. Yazma sırasında, göstergenin değeri 84 olarak belirlenmiştir; bu, pazarın Bitcoin konusunda “aşırı açgözlü” olduğu anlamına gelir.

Bu kayda geçen en yüksek seviyedir. Ayrıca, gösterge Şubat 2018’den bu yana ilk kez 80 eşiğin üzerine çıkmıştır. Geçen hafta gösterge 61’i gösterdi.

Temel olarak, bu alıcılar için tehlikeli bir sinyaldir, çünkü piyasanın ısınması ve düzeltilmesi için olgunlaşması anlamına gelir. Bununla birlikte, pratikte, FOMO (Kayıp Korku), boğaların bir duraklama düğmesine basmaya veya bir miktar kâr elde etmeye karar vermesinden önce fiyatları çok daha yüksek seviyelere çıkarabilir.

Fundstrat’tan Tom Lee, Twitter’da yeni 2019 seviyelerinde BTC # bitcoin ile yeni bir adım attığında, eski FOMO günlerinden birkaç gün uzakta görünmüyor mu?

Bitcoin’in 10.000 $ ‘a ulaşma potansiyeline sahip olduğuna inanıyor . Bu seviye bir kez kırıldığında, gerçek FOMO başlayacaktır.

BTC / USD yazı yazarken , çoğunlukla Pazartesi gününden bu yana değişmeyen 9,187 $ ‘dan değişiyor. İlk dijital para birimi, üst üste altı gün boyunca istikrarlı bir büyümenin ardından Pazartesi günü 9.474 $ ‘a yükseldi.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here