Bitcoin’in geçen haftaki kayıpları kripto para birimi endüstrisi üzerinde yıkıcı bir etkiye sahipti. Bununla birlikte, kaos tarafından bozulmayan, stabilcoin alemiydi. Fiyat oynaklığını en aza indirgemek için tasarlanan bu sabit paralar, piyasanın son zamanlarda zayıf performansına rağmen, kripto alanında aktif olarak kullanılmaya devam etti.

Stabilcoinlerin 12 Mart’taki fiyat düşüşünden sonra çılgınca darp edildiği gözlendi. Bu durum, bu dönemde stabilcoinlerin piyasa değerine önemli ölçüde yükseldi. Asimetri piyasalar 12 Mart kader gününde onun ‘BTCUSD USDT Pazar Cap vs’ grafik üzerinde iki ardışık keskin sivri tasvir. En baskın stabilcoin olan Tether, 1 Ocak’tan bu yana% 17 artışla piyasa değerinde 4,8 milyar dolarlık bir artış kaydetti.

Jeton Analist önceden vardı belirtti tarihsel olarak USDT ERC20 basılan olduğu günlerde, zamanın% 70 Bitcoin fiyatı 19-27 gün içinde yukarı hareket etmesini. Benzer şekilde, USDT Omni’nin darp edildiği günlerde, Bitcoin fiyatının% 50’si 12-24 gün içinde yükselir.

Kaynak: Eğriltme

İlginçtir, piyasadaki hakimiyetini artıran sadece Tether değil. USDC, BUSD, TUSD, GUSD, PAX ve DAI gibi diğer stabilcoin yarışmacılarının hepsi çöktü. Skew listelerine göre yarışmacıların piyasa değeri, Ocak ayının en düşük seviyesinden bu yana yaklaşık% 38 oranında arttı.

Kripto-analitik ve araştırma platformu olan CoinMetrics’in en son raporuna göre, çoğu stabilcoin için piyasa değeri artarken, çoğu kripto varlık için piyasa değeri önemli ölçüde düştü. Bu, yatırımcıların “nakit” ya da en azından kripto-nakit eşdeğeri biriktiğine ”işaret etti.

Ayrıca, CoinMetrics ayrıca Ethereum tarafından verilen Tether [USDT_ETH] için piyasa değerinin 10 Mart’tan 15 Mart’a kadar bu yıl yaklaşık 300 milyon $ arttığını ortaya koydu . Ayrıca USDC, 10 Mart’tan bu yana piyasa değerinde 150 milyon dolara yaklaştı.

Kaynak: CoinMetrics | Stablecoins Piyasa Değeri

Ek olarak, borsalar açısından, CoinMetrics, 160 Mart’ın üzerindeki BTC’nin 13 Mart’taki dökümünden hemen sonra BitMEX, Binance, Bitfinex, Bitstamp, Bittrex, Gemini, Huobi, Kraken ve Poloniex gibi borsalara aktığını kaydetti. Bu, 13 Kasım 2017 tarihinden bu yana kaydedilen en büyük girişti.

CoinMetrics ayrıca, BitMEX’in tüm borsalardan en fazla girişe sahip olduğunu, 12.23 Mart’ta 43.2k ve 37.5k BTC girişleri olduğunu belirtti.

Raporda, büyük kripto borsalarına geniş girişler olduğu vurgulandı. Bu rakam alışılmadık bir oranda artmaya başladı. Bununla birlikte, bu 8 Mart’ta başladı, yani fiyat düşüşünden dört gün önce ve balinaların Bitcoin’i boşaltmak için potansiyel olarak iyi koordine edilen bir eylem olduğu düşünülüyordu .

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here