Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, İsviçre Davos’taki Dünya Ekonomik Forumu’ndaki küresel ekonomik ortamı iyileştirme konusunda kripto para birimlerinin potansiyelinden bahsetti. Kripto geleceğine ilişkin bir tartışma panelinde Garlinghouse, blok zincir teknolojilerinin sosyal, bankacılık ve endüstriyel ilişkilerin işleyiş koşullarını iyileştirme ihtimalinin güçlü olduğunu söyledi:

“Modern finansal altyapının ön finansmandaki çalışma şeklini temelden yeniden yapılandırma fırsatı var. Sınır ötesi ödemeleri mümkün kılmak için, dünya çapındaki bankalara önceden ödenmiş yaklaşık 10 trilyon dolarınız var. Gerçek zamanlı ödemeleri finanse etmek için kripto likiditesinden faydalanabiliyorsanız, bu 10 trilyon doları alıp toplum için harika olan başka amaçlar için kullanabilirsiniz. Bankacılık için harika. Endüstri için harika. Demek onu yeniden canlandırmaya çalışıyoruz. Şimdi kaydolmuş yaklaşık 200 bankamız olduğu için şanslıyız. Gidecek çok yolumuz var ”

Garlinghouse ayrıca blockchain teknolojileri konusunda çok az kültürel gelişme olduğunu belirtti. Ayrıca, bu düzensiz durumların medya tarafından o kadar yoğun bir şekilde kapsandığını vurguladı: Bir bütün olarak kötü bir kripto imajı yarattıklarını. Kabul edilmelerini sağlamak için temizlenmesi gereken bir resim:

“Bence dünyadaki birçok insan – sadece düzenleyiciler değil -“ kripto ”kelimesini duyuyorlar ve beyinleri derhal İpek Yolu’na gidiyor ve yasadışı, yasa dışı faaliyetler. Ve onları gerçek kullanım durumları ve gerçekte devletler için iyi olan, bankalar için iyi bir şekilde kaldırabilecek gerçek fayda için hızlandırmaları için onları bir nebze getirmelisiniz. ”

Ripple CEO’su aynı zamanda Bitcoin hakkında konuşma fırsatı buldu ve özellikleri nedeniyle gelecekte gerçek bir para birimi yerine dijital bir değer deposu olarak kabul edilmesinin muhtemel olduğunu vurguladı .

Bitcoin’i XRP ile karşılaştıran Ripple CEO’su, teknolojisinin Bitcoin’i ölçeklenebilirlik ve maliyet açısından geliştirdiğinden emin; Ancak, Bitcoin’e yatırım yaptığını itiraf etti ve BTC’nin sıfıra gideceğini reddetti:

“Bitcoin’i bugün olduğu gibi statik bir şey olarak alırsanız, ölçeklenebilirlik problemleri ve örnek olarak çalışma kanıtı bazı önemli önemli sınırlamalara sahiptir. Bunu iyileştirmeye çalışan birçok insan var. Belki başarılı olurlar. Belki yapmazlar. Bitcoin’in sıfıra gittiğini söylemeye hazır değilim. Hala kısmen Bitcoin’e sahibim, çünkü Glen’in açıkladığı gibi, sadece bir değer deposu haline gelebilir.
Ancak, Ripple’da, XRP adında bir teknolojiyi geliştiriyoruz, çünkü Bitcoin’e kıyasla oldukça ölçeklenebilir. Bitcoin’in çalışma biçimine göre oldukça düşük maliyetli ve çok hızlı. ”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here