Bir Bitcoin ETF’nin onayı uzun, çizilmiş bir resital.

Geçtiğimiz birkaç yıl içinde SEC, 10’dan fazla reddetme oranına yakın olan birden fazla Bitcoin ETF’yi reddetti. Kılıca bakan son ETF, Wilshire Pheonix’in Mart ayında önerisi oldu ve firma yakında SEC’in kararındaki hayal kırıklığını iletti.

Bununla birlikte, onaylanmış Bitcoin ETF’lerinin eksikliği, Hong Kong’un 1. Bitcoin endeks fonunu yakın zamanda açıklamasının kurumsal talebi vurguladığı için kurumsal sermayenin piyasaya girmesini durdurmadı.

Longhash’ın en son analizine göre , yukarıda bahsedilen akredite yatırımcıların talepleri sadece piyasada bir Bitcoin ETF’ye duyulan ihtiyacı vurgulamaktadır.

Aslında, Grayscale kısa süre önce kurumsal kullanıcılardan akan sermayenin GBTC’ye (Grayscale Bitcoin Trust) 389 milyon dolara yükseldiğini açıklayan 2020 Q1 raporunu yayınladı .

Grayscale’in raporu şunları söylemişti:

“Bu çeyrekte girişlerin% 88’i, büyük çoğunluğu finansal riskten korunma fonu olan kurumsal yatırımcılardan geldi. Bu fonların yetkileri ve stratejik odakları çok karışıktır ve Multi-Strat, Global Makro, Arbitraj, Uzun / Kısa Sermaye, Olay Odaklı ve Kripto odaklı fonları içerir. ”

Ancak, bu yatırımcıların Gri Tonlamada ödediği prim önemli olmuştur.

Göre Griskala ‘ın raporunda, 2020 S1, yatırımcılar ticaret Bitcoin ederken 30 oranında prim ödeyerek bulundu. Örneğin, Bitcoin spot fiyatında 10.000 dolar değerinde olduğunda, akredite kullanıcılar 13.000 dolar veya üzerinde bir değere yatırım yapıyordu.

Böyle bir durum, bir Bitcoin ETF’nin dahil edilmesiyle çözülebilir . Aslında, geçmişte reddedilen tekliflerden bazıları, prim ücretlerini büyük ölçüde düşürmek için hükümler içerirken, aynı zamanda Bitcoin fiyatlarının standartlaştırılmasını da sağladı.

Aksine, geçmişte SEC, büyük ölçüde Bitcoin’in gerçeğe uygun değerinin asla sabit olmadığı ve büyük dalgalanmalara ve dalgalanmalara maruz kalması nedeniyle bir ETF için teklifleri reddetti.

ETF’lere ihtiyaç vardır, ancak etkileri hesaplanmaz 

Bir saniye, bir Bitcoin ETF’nin onaylandığını kabul edelim. Sonra ne?

Bir ETF’nin olası yansımaları hiçbir zaman düzgün bir şekilde tartışılmamıştır. Geçmişte sunulan tekliflerden bazıları büyük ölçüde nakit paraya dayalı Bitcoin ETF’leri, bu da Bitcoin’in değerini önemli ölçüde bozacak.

Fiziksel olarak desteklenmiş bir Bitcoin iyi olabilir, ancak nakit olarak yerleşmiş olan için farklı bir top oyunudur. Kurumsal uçtan akacak olan tüm sermaye, böyle bir ETF’yi işleten örgütün hesaplarına girecektir.

Kısacası, eğer para Bitcoin’in piyasa değerine akıyorsa ve bu ETF’ler için basılı Bitcoin’ler Bitcoin’in sınırlı arzını geçersiz kılacaksa ve fiyat mutlaka bir çöküş kaydederse, Bitcoin’in fiyatı iyileşmeyecektir.

Mevzuat tarafında da büyük bir engel var.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here