Bitcoin fiyatları dün büyük bir gerileme gördü ve fiyatlar bugün hala satışlarını sürdürüyor. Bitcoin’deki bu olumsuz fiyat hareketleri esas olarak iki nedenden dolayı tetikleniyor. Öncelikle Bitcoin’in en büyük savunucusu Elon Musk, Bitcoin fiyatlarının yüksek olduğunu, ikincisi ise Hazine Bakanı Janet Yellen, Bitcoin’in yasadışı finansmanda kullanıldığını söyledi. Bu, politika yapıcıların uyarladığı yeni bir anlatı değil; benzer mesajları daha önce de birçok kez duyduk. 

Bitcoin topluluğu, diğer herhangi bir fiat para biriminin bu tür faaliyetler için eşit olarak kullanıldığına kuvvetle inanmaktadır, bu yüzden kimse onu kullanmamalıdır. Bununla birlikte, gerçek şu ki, Bitcoin fiyatı son birkaç haftadır aşırı satın alındı ​​ve tükenmenin kartlarda güçlü bir şekilde olduğu kolayca görülebilir. 

Teknik analiz açısından, Bitcoin fiyatı günlük zaman diliminde hala 50, 100 ve 200 günlük basit hareketli ortalamaların üzerinde işlem görüyor. Bu yerinde kaldığı sürece, yükseliş eğilimi hakkında endişelenecek çok az şey var. Dört saatlik zaman çerçevesi gibi gün içi zaman diliminde, fiyatın 200’ü ziyaret etmesi muhtemeldir, basit hareketli ortalamadır. 100 günlük basit hareketli ortalama şu an için destek sağlıyor, ancak bu yeterli değil gibi görünüyor. Bitcoin fiyatının 4 saatlik zaman diliminde 100’ün basit hareketli ortalamasının altına düşmesi muhtemeldir.   

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here