Bitcoin ve Binance Coin’in ne kadar farklı olduğunu ele alarak başlayalım.

İlk önce : Bitcoin, bir blok zincirine dayanan ve Proof of Work adlı bir fikir birliği mekanizmasını kullanan bir ödeme ağıdır. Proof of Work’te madenciler (blockchain kullanan güçlü bilgisayarlar) Bitcoin işlemlerini doğrular, sisteme yeni BTC sunar ve küresel ağı güvende tutar.

Binance Coin aynı zamanda bir kripto para birimidir, ancak benzerliklerin bittiği yer burasıdır. Binance Coin’in madencileri yoktur. Bunun yerine, Delegated Byzantine Fault Tolerance adlı bir fikir birliği mekanizması kullanılarak çalıştırılır. dBFT karmaşıktır.

BNB’nin fiyatındaki patlayıcı büyümenin üç nedeni, ticaret hacminde yeni bir rekor seviyeye yükselmesi, DeFi ile ilgili protokollerin Binance Akıllı Zincire genişletilmesi ve yeni ortaklıklar ve entegrasyonlarla desteklenen sürekli genişleyen bir ekosistemdir.

Yükselen hacim

Eylül 2020 ile Aralık 2020 arasında BNB’nin fiyatı, günlük ortalama 400 milyon dolar hacmiyle 23 ila 35 dolar arasında işlem gördü. 28 Aralık’tan bu yana, Bitcoin ( BTC ) fiyatı yeni zirvelere çıktığı ve DeFi’nin kripto sektöründe varlığını hissettirdiği için 24 saatlik işlem hacminde ve token fiyatında istikrarlı bir artış oldu .

BNB’nin 24 saatlik işlem hacmi, 1 Şubat’ta ilk kez 1 milyar doları aştı ve 19 Şubat’ta fiyat 345 doların üzerine çıktığında 20 milyar dolarlık yeni bir rekor hacim rekoru kırıldı.

DeFi entegrasyonu Binance’e bir avantaj sağlar

2020’den beri merkezi borsalar, pazar payını, kullanıcılara yeni piyasaya sürülen tokenlere ve likidite sağlamak için yüksek APY getirilerine erişim sağlayan merkezi olmayan finans protokollerine bırakıyordu.

Bu pazar payı kaybını telafi etmek için Binance, birkaç birlikte çalışabilirlik odaklı DeFi projesini destekleyen Binance DEX’in oluşturulması da dahil olmak üzere yeni DeFi bileşenlerini dahil etti.

BNB, ücret ödemelerinde ve transferlerinde rol oynayarak son birkaç ayda hacmini ve değerini artırıyor.

Yeni listeler ve ortaklıklar

Binance, DeFi sektöründen yeni projeleri hızlı bir şekilde listeleme konusunda çekingen davranmadı ve bu listeler genellikle yeni listelenen token işlem hacminde ve fiyatında keskin bir artışa neden oluyor.

Blockchain projelerinin fon toplamasına yardımcı olan kurum içi token başlatma platformu olan Binance Launchpad’de birkaç önemli DeFi projesi başlatıldı ve düzenli olarak daha fazla proje ekleniyor.

Cosmos ( ATOM ) blok zincirinde faaliyet gösteren Kava ve Binance zincirinde faaliyet gösteren Venus (XVS) gibi projeler Binance Launchpad’de kuluçkaya yatırıldı ve o zamandan beri ivme kazanmaya devam eden yerleşik DeFi projeleri haline geldi.

Binance’in Twitter akışında bir kaydırma, yeni ortaklıkların ve entegrasyonların günlük duyurularını ve yatırımcıların bu projelerin birçoğuyla etkileşimde bulunmaları için çoğu zaman işlemin bir parçası olarak BNB’yi kullanıyorlar.

En yakın rakibi Coinbase Pro’dan 7 kat daha büyük olan 32,8 milyar dolarlık 24 saatlik işlem hacmiyle Binance, merkezi ve merkezi olmayan borsalar arasında hakimiyet kurmaya devam ediyor.

Binance Coin, özellikle BNB’nin Binance’deki birçok platform ve sürecin ayrılmaz bir parçası olduğu düşünüldüğünde, daha fazla büyüme için iyi konumlanmış görünüyor.

İlerleyen zamanlarda BNB Bitcoin’i zorlayacağını görebiliyoruz.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here