Bitcoin, eşi görülmemiş derecede düşük bir volatilite seviyesi belirlemiştir . Bitcoin haftalarca dar bir aralıkta ticaret yapmaya devam ediyor. Çok önemli destek olmasına rağmen, boğalar yerel direnişin üstesinden gelemedi.

Bu, o zamandan bu yana yatırımcının faiz düşüşünü ve günlük işlem hacmini gördü. Başından beri, piyasa uzmanları yakın gelecekte fırtınalı suları tahmin ediyorlar. Bu nedenle, yatırımcıların piyasayı daha yükseğe itmek için bir bahane aradıklarına dair bir his var.

Son birkaç saat içinde, olası bir katalizörden haberler geldi . Doğudan gelen eleştirilere rağmen, Çin Cumhurbaşkanı Xi Jinping tartışmalı Hong Kong Güvenlik Yasasını imzaladı. Hem ABD hem de İngiltere,   Çin ile Hong Kong arasında kabul edilen “Bir ülke, iki sistem” ilkesini baltalayan yeni yasayı kınadılar .

ABD-Çin ticaret savaşı potansiyel bir belirsizlik tetikleyicisi olmaya devam ediyor ve iki ülke birbirlerini devam eden dünya kargaşasını yaymakla suçluyorlar. Bu yeni yasa ile ABD, büyük ölçüde ona karşı olan Hongkong’ları desteklediğini açıkça ortaya koydu. Çin buna cevaben ABD’yi görevden aldı ve iç işlerinden uzak durmasını istedi.

Ticaret savaşıyla birlikte, iki ülke arasındaki bir kanının Bitcoin için büyük bir destek olduğu açıktı. Çin’in Bitcoin için satınalma siparişleri, iki ülke arasında provokasyon olduğunda özellikle yüksekti. Vatandaşlar, en büyük iki ekonomide ekonomik büyüme belirsizliği olduğunda Bitcoin’i güvenli liman varlığı olarak seçti.

Şimdiye kadar ABD veya İngiltere’den resmi bir açıklama yapılmadı Ancak önümüzdeki birkaç gün içinde bu bekleniyor. Özellikle ABD Çin’i kışkırtırsa, bu ticaret anlaşmasının bozulmasına yol açabilir. Ayrıca, iki ülke arasında yeni yaptırımlar olduğunu görebilir.

Bu hareketlerden herhangi biri iki ekonomiyi hızla artırabilir ve sakat bırakabilir.

Bitcoin şu anda bir testten ve 9.500 $ ‘ın üzerinde yükseliş onayından önce 9.300 $’ ın üzerine çıkmayı planlıyor. Herhangi bir pozitif tetikleyici, Bitcoin’i FOMO’nun devralacağı ve fiyatları 12 bin dolara kadar yükseleceği yerden geçebilir. Alt tarafta, 9 bin dolarlık destek kritik olmaya devam ediyor ve 8,800 doların altında bir düşüş düşüş eğilimi seviyesi.

Görüş ve görüş bildirilenler, yazara aittir ve yatırım tavsiyesi değildir. Herhangi bir formun ticaret riskini içerir ve bu yüzden bir ticaret kararı vermeden önce gereken özeni gösterin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here